بازار خودرو

نخستین خودرو برقی عربستان راهی خیابان‌های ریاض شد [+ویدیو]


برخی گزارش‌ها حاکی از ورود نخستین خودرو برقی عربستان به پایتخت این کشور یعنی شهر ریاض بوده و حتی در این زمینه ویدئویی نیز از این خودرو منتشر شده است.

ظاهراً به گزارش برخی منابع خبری خودرو‌های برقی لوسید به‌عنوان اولین خودرو الکتریکی عربستان به خیابان‌های شهر ریاض این کشور ورود پیدا کرده است. در همین راستا براساس اخبار منتشر شده، سازمان حمل‌و‌نقل عمومی عربستان مجوز تردد نخستین خودرو برقی عربستان را در خیابان‌های این کشور صادر کرده است.

بیشتر بخوانید: وزیر صمت از عرضه هزاران خودرو برقی خبر داد؛ بررسی یک ادعای عجیب

رونمایی از نخستین خودرو برقی عربستان

لوسید ایر در حقیقت اولین خودروی تولیدی شرکت خودرو‌های برقی بوده که صندوق سرمایه‌گذاری‌های عمومی عربستان در سپتامبر 2018 به میزان یک ‌میلیارد دلار روی آن سرمایه‌گذاری کرده است. به‌نظر می‌رسد که قیمت این خودروی جدید که عربستان به توانایی‌های آن برای رقابت با خودرو‌های شرکت تسلا دلگرم است، از 60 هزار دلار شروع و مدل‌های بالاتر آن هم تا 100 هزار دلار خواهد رسید. در ادامه ویدئویی از تبلیغات اولین خودرو برقی عربستان قابل مشاهده است:

براساس گزارشی که خبرگزاری رسمی عربستان منتشر کرده، این اقدام در جهت اقدامات سازمان عمومی حمل‌و‌نقل عرستان در حمایت از اهداف ملی استراتژیک برای حمل‌و‌نقل و آن دسته از خدمات لجستیکی بوده که بر رشد 25 درصدی بهره‌گیری از خودرو‌های برقی تا سال 2030 تأکید دارد.

بیشتر بخوانید: 

دیدگاه شما در خصوص رونمایی از نخستین خودرو برقی عربستان چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا