رمزارزها

شرایط دریافت اینماد برای صرافی‌های رمزارزی اعلام شد


شرایط دریافت اینماد برای صرافی‌های رمزارزی توسط سه انجمن متولی در کشور اعلام شد. براین اساس صرافی‌های ارز دیجیتال باید 4 شرط را دارا باشند.

شرایط دریافت اینماد برای صرافی‌های رمزارزی توسط انجمن بلاک‌چین، و با همکاری نصر تهران و انجمن فین‌تاک اعلام شد. طبق این خبر، صرافی‌های ارز دیجیتال کشور برای دریافت نماد اعتماد الکترونیک باید 4 شرط اصلی از جمله عدم سوءپیشینه برای مدیران شرکت را داشته باشند.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

البته گفتنی‌ست که این شروط یا پیش‌نیازها هنوز به‌صورت اعلام نشده اما هرچه هست صرافی‌های رمزارزی با شروطی سختگیرانه مواجه هستند و برای دریافت نماد بدون ستاره باید هر 4 پیش‌نیاز خواسته شده را داشته باشند.

بیشتر بخوانید: هشدار بانک مرکزی به کاربران ایرانی رمزارزها ؛ مراقب صرافی‌های ارز دیجیتال غیرمجاز باشید!

شرایط دریافت اینماد برای صرافی‌های رمزارزی اعلام شد

اواسط اردیبهشت‌ماه امسال و طی جلسه کارگروه مشورتی راهبری تجارت الکترونیکی، مقرر شد تا کسب‌وکارهای مجازی حوزه رمزارز با دریافت معرفی‌نامه از یکی از سه تشکل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، انجمن فین‌تک و انجمن بلاکچین، نسبت‌به دریافت اینماد اقدام ‌کنند.

در همین راستا آنطور که رسانه رمزارز گزارش کرده، انجمن بلاکچین چهار الزام را برای دریافت اینماد توسط صرافی‌های رمزارزی تدوین کرده است.

«عباس آشتیانی»، مدیرعامل انجمن بلاکچین ایران در اولین دوره از رویداد بلاک‌دی به این موضوع اشاره کرد و گفت:

سه تشکل خصوصی خودتنظیم‌گری بایستی به یک مکانیستم اجرایی واحد برسند که هنوز این امر محقق نشده است.

شرایط دریافت اینماد برای صرافی‌های رمزارزی اعلام شد

به گفته وی: «انجمن بلاکچین در تلاش است تا پیشتاز تدوین این مکانیسم باشد تا بتوان شاهد پیاده‌سازی اصولی خودتنظیم‌گری (SRO) برای اولین‌بار در کشور بود.»

آشتیانی با اشاره به گفتگوهای غیررسمی که در این‌باره صورت گرفته است، از چهار الزام برای دریافت نماد بی‌ستاره خبر داد و تأکید کرد این الزامات هنوز به طور رسمی ابلاغ نشده است.

گواهی عدم سوءپیشینه کادر مدیریت شرکت، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره، اجرای الزامات پایه کسب‌وکارهای فضای مجازی به شماره FATA_200_01، بستر قرارداد برای گذراندن تست استاندارد اَفتا برای امنیت نرم‌افزار کسب‌وکار مربوطه و وجود احراز هویت برای کسب‌وکار، چهار الزامی هستند که به گفته آشتیانی هنوز نهایی و رسمی نشده‌اند، اما به نظر الزاماتی اجرا پذیر هستند.

مدیرعامل انجمن بلاکچین تأکید کرد:

آنها قصد دارند با همکاری انجمن فین‌تک و نصر، به عنوان دو ضلع دیگر خودتنظیم‌گری، الزامات اینماد صرافی‌های رمزارزی را تدوین کرده و بر اجرای آن نظرات داشته باشند: «این الزامات باید برآمده از دل کسب‌وکارهای تبادل رمزارزی باشد تا اجراپذیری آن تضمین شود.»

شرایط دریافت اینماد برای صرافی‌های رمزارزی اعلام شد

بنابر اعلام آشتیانی، تعداد کاربران فعال در حوزه ارزهای دیجیتال امروزه به 7 میلیون نفر رسیده است، این در حالی است که در فضای خاکستری امروزه، کسب‌وکارها با نگرانی‌هایی برای فعالیت و توسعه روبه‌رو هستند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص شرایط دریافت اینماد برای صرافی‌های رمزارزی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا