پل طبقاتی صدر با حضور جمعی از مسئولان کشور افتتاح شد.

پل طبقاتی صدر با حضور جمعی از مسئولان کشور افتتاح شد.

پل طبقاتی صدر با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی،‌ محمد باقر قالیباف شهردار تهران،سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء ، اعضای شورای اسلامی شهر تهران، تعدادی از نمایندگان مجلس و برخی از مسئولانلشکری و کشوری افتتاح شد.

در حاشیه مراسم افتتاح پل صدر، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران در رابطه با عملکرد شهرداری تهران اظهارکرد: این پل به طول ۱۱ کیلومتر با اتصال شرق به غرب و غرب به شرق می تواند نقش بسیاری مهمی در کاهش آلودگی هوای تهران ایفا کند .

حجت الاسلام عبدالمقیم ناصحی اظهارکرد: انصافا باید بگویم پل صدر یکی از بزرگترین ابتکارات و افتخارات در طور تاریخ بلدیه شهر تهران است و یکی از دلایل این افتخار ساختن این پل توسط جوانان ایرانی است که بدون کمک گرفتن از نیروی فنی خارجی موفق به ساخت این افتخارملی شدند .
پل طبقاتی صدر با حضور جمعی از مسئولان کشور افتتاح شد.
زیبا سازی در تمام طول مسیر صدر صورت گرفته است

به گزارش مهر، معاون خدمات شهری شهرداری تهران نیز در حاشیه افتتاح پل صدر با اعلام اینکه طی دوسال گذشته اقدامات گسترده ای برای پاکیزه نگه داشتن محوطه صدر صورت گرفته است، گفت: هرآنچه در توان داشتیم در راستای زیباسازی و اقدامات موثر شهرسازی در این محدوده صورت دادیم.
پل طبقاتی صدر با حضور جمعی از مسئولان کشور افتتاح شد.
مجتبی عبداللهی با اعلام اینکه تمام مسیر پایینی صدر بازسازی و زیباسازی شده است، اظهار کرد: در راستای خواسته های مردم و براورده کردن نیاز شهروندان به لحاظ زیباسازی و بهینه سازی منظر شهری در این مسیر تمام اقدامات صورت گرفته است.

وی گفت: امیدواریم با راه اندازی صدر گره بزرگ ترافیکی شهر تهران حل شود .

پل طبقاتی صدر با حضور جمعی از مسئولان کشور افتتاح شد.

پل طبقاتی صدر با حضور جمعی از مسئولان کشور افتتاح شد.
سید مازیار حسینی امروز در مراسم افتتاح پروژه صدر در خصوص هزینه های صرف شده برای اجرای تونل نیایش و صدر گفت که ۸۶۰ میلیارد تومان برای ساخت تونل نیایش و ۶۴۰ میلیارد تومان برای ساخت پل طبقاتی صدر هزینه شده است.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، سنسورهایی در راستای پیشگیری از یخ‌زدگی پل طبقاتی صدر نصب شده است که قبل از اینکه سطح پل یخ زده شود، هشدارهایی را اعلام و نسبت به پیشگیری از یخ‌زدگی اقدام می‌شود.

وی در خصوص صرفه جویی های انجام شده در اجرای پروژه گفت: در حوزه کیفیت و سرعت بهتر از تجربه‌های قبلی عمل کرده‌ایم و صرفه‌جویی ۳۸ میلیارد تومانی در هزینه‌کردهای سال گذشته داشته‌ایم.

پل طبقاتی صدر با حضور جمعی از مسئولان کشور افتتاح شد.
به گفته حسینی، تمام قطعات پل و مصالح ساختمانی آن از جمله سیمان، میلگرد و سنگ در داخل کشور تولید شده است و کابل‌های ۲۳۰ ولتی را در این پروژه برای روشنایی پل‌ها از زیر زمین رد کرده‌ایم.

وی در بخش دیگر سخنانش در خصوص دیواره‌های جذب صوت گفت: برای اولین بار دیواره‌های جذب صوت با کیفیت بالا و در حد دیواره‌های ساخت کشورهای اروپایی ساخته‌ایم و در این پروژه نیز از این دیواره‌ها استفاده کرده‌ایم و رسما اعلام می‌کنیم هیچ محصولی در ساخت پل صدر و تونل نیایش از کشورهای آسیایی خریداری نشده است.

حسینی گفت: ۶ هزار نفر در پروژه پل طبقاتی صدر و تونل نیایش فعالیت داشتند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران به سیستم هوشمند ترافیکی این پروژه اشاره کرد و گفت: از ابتدای بهره‌برداری پل طبقاتی صدر سیستم‌های هوشمند ترافیکی نیز فعال می‌شوند.

وی در ادامه اضافه کرد: با توجه به اینکه پل صدر به تونل نیایش متصل است و ورود اتوبوس و ماشین‌های سنگین به داخل تونل ممنوع است، به همین دلیل ماشین‌های سنگین اجازه تردد در پل صدر را ندارد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در خصوص مقاومت این پروژه در برابر زلزله گفت: نگهداری ابنیه و پل‌ها درخواستی به شورای شهر داده‌ایم که شرکت مستقلی برای نگهداری از ابنیه و پل‌ها تشکیل شود و امیدواریم شورای شهر تهران با این درخواست موافقت کند.
منبع:ایرنا

قبلی «
بعدی »

اکبر شاهبندری هستم،علاقمند به کارهای اینترنتی و مخصوصا وبگردی،در بین سایتها و گروه های اینترنتی مختلف جستجو میکنم و مطالب مورد علاقه خودم را در این وبسایت تحت عنوان مجله خبری تفریحی منتشر میکنم .

  • facebook
  • twitter
  • googleplus

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار