بازار خودرو

ایثارگران مشمول طرح واگذاری شاهین اتوماتیک و ۲۰۷ اتوماتیک شدند


با اعلام رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، طرح واگذاری شاهین اتوماتیک و ۲۰۷ اتوماتیک ویژه ایثارگران کشور در دستور کار قرار گرفته است.

جزئیات طرح واگذاری شاهین اتوماتیک و ۲۰۷ اتوماتیک از زبان سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ابلاغ شد. براساس اعلام وی، تمامی جانبازان بین 25 تا 49 درصد و همچنین همسران شهدا، فرزندان شهدا و آزادگان دارای معلولیت جسمی می‌توانند از این طرح ویژه استفاده کنند. اما ظاهراً در آینده نیز تمهیداتی جهت بهره‌مندی این اقشار ار خودروهای وارداتی اندیشیده شده که در آینده جزئیات بیشتری از آن منتشر خواهد شد.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


طرح واگذاری شاهین اتوماتیک و ۲۰۷ اتوماتیک به ایثارگران در دستور کار قرار گرفت

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی گفت:

در راستای اجرای ماده ۴۵ قانون جامع خدمات‌رسانی در خصوص واگذاری خودرو به جانبازان ۲۵ الی ۴۹ درصد جسمی حرکتی، فرزندشهید، همسرشهید و آزادگان دارای معلولیت مورد تائید کمیسیون پزشکی بنیاد بعد از حدود ۱۰ سال از زمان اجرای قانون جامع و نظر به مساعدت وزارت صمت و بانک مرکزی، مقرر شد از مهرماه امسال برای ۲ هزار و ۱۱۲ نفر از مشمولان فوق به صورت جداگانه، یکهزار و ۲۰۰ نفر توسط ایران خودرو، خودرو ۲۰۷ اتوماتیک و ۹۱۲ نفر توسط شرکت سایپا خودرو شاهین اتوماتیک اقدامات مقتضی صورت پذیرد.

وی افزود: «در ارتباط با فرآیند اجرا مقرر شد که در هر ماه پیامکی از سوی شرکت‌های خودروساز به مشمولان برای تکمیل اطلاعات و انتخاب نمایندگی و دریافت پیش فاکتور اقدام، و بانک‌های عامل نیز هرماه برای این افراد نسبت به ارسال پیامک برای دریافت تسهیلات موضوع واگذاری خودرو از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه و تکمیل مابالتفاوت وجه توسط مشمول اقدام شود تا مطابق آئین‌نامه مذکور شرکت‌های خودروساز بعد از دو ماه از تکمیل وجه نسبت به تحویل خودرو به این افراد اقدام کنند.»

طرح واگذاری شاهین اتوماتیک و ۲۰۷ اتوماتیک به ایثارگران در دستور کار قرار گرفت

قاضی‌زاده هاشمی خاطرنشان کرد:

با تلاش و رایزنی‌های صورت پذیرفته و نظر مساعد شرکت‌های خودرو ساز، مقرر شد با توجه به محدودیت‌های حرکتی مشمولان خودرو اتوماتیک به آنها تحویل داده شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: «طی چند روز گذشته از سوی هر دو خودروساز پیامک‌های ثبت‌نام و تکمیل پروفایل برای مشمولان ارسال و مقرر شده پیامک‌ها دوباره برای آنها ارسال شود.»

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد:

از مشمولان تقاضا می ‌شود در زمان مقرر نسبت به ثبت‌نام و دریافت تسهیلات وام و تکمیل وجه اقدام کنند.

وی افزود: «در خصوص خودروهای وارداتی نیز مراتب از مراجع ذیربط در دست پیگیری است.»

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد طرح واگذاری شاهین اتوماتیک و ۲۰۷ اتوماتیک چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا