بازار خودرو

محکومیت 10 هزار میلیارد ریالی یک خودروساز داخلی به دلیل دریافتی غیرقانونی!


دریافتی غیرقانونی منجربه محکومیت 10 هزار میلیارد ریالی یک خودروساز داخلی شد. این شرکت باید حدود 26 میلیارد تومان را به خریداران بازگرداند.

شهرام محسنی مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی خبر از محکومیت 10 هزار میلیارد ریالی یک خودروساز داخلی به دلیل دریافتی غیرقانونی داد. ظاهراً این خودروساز که نامی از آن برده نشده، مبالغ زیادی را فقط بابت نصب کف‌پوش، کفی صندوق عقب و روکش صندلی از مشتریان دریافت کرده است که همه می‌دانیم این لوازم باید توسط خودروساز درنظر گرفته شده و در خودرو نصب شوند. حال با اعلام حکم قطعی، این خودروساز باید مبلغ ۲۵۹ میلیارد ریال را به مشتریان بازگرداند.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


محکومیت 10 هزار میلیارد ریالی یک خودروساز داخلی

به گزارش تکراتو و به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی، شهرام محسنی گفت: «شعبه هفتم ویژه رسیدگی به تخلفات مهم و ملی سازمان تعزیرات حکومتی به تخلف یک شرکت خودروساز برای گران‌فروشی نصب امکانات ۲ هزار و ۶۴۷ دستگاه خودرو رسیدگی کرد.»

مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی افزود:

براساس اعلام کارشناسی سازمان حمایت مواردی همچون کفی صندوق عقب، کفی سه‌بعدی و صندلی چرمی جز ابتدایی‌ترین متعلقات خودرو بوده و نمی‌توان برای چنین قطعاتی هزینه مازاد دریافت کرد که متاسفانه شرکت خودروساز ۹۸ میلیون و ۱۰۰ هزار ریال به ازای هر خودرو از مشتریان دریافت کرده بود.

محکومیت 10 هزار میلیارد ریالی یک خودروساز داخلی

محسنی میزان گران‌فروشی را جمعاً ۲۵۹ میلیارد و ۶۷۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: «شعبه رسیدگی‌کننده با توجه به ارائه نکردن هیچگونه مستندی از رضایت مشتریان برای نصب قطعات و مطابق گزارش کارشناسی، اتهام انتسابی را محرز و شرکت را با درنظر گرفتن سابقه تخلف به پرداخت ۱۰ هزار و ۳۸۷ میلیارد ریال جزای نقدی، ممهور کردن پروانه شرکت به مهر تخلف دوم و بازگرداندن مبالغ اضافی به خریداران خودرو در سال ۱۴۰۱ محکوم کرد.»

به گفته مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی، این شرکت، برابر قانون باید به مدت ۶ ماه از دریافت هرگونه خدمات دولتی محروم می‌شد اما برای حمایت از تولید و اشتغال در راستای شعار سال، مجازات جایگزین پرداخت سه میلیارد و ۱۷۲ میلیون ریال جریمه برای شرکت در نظر گرفته شد.

محسنی گفت:

شعبه رسیدگی‌کننده همچنین مدیرعامل این شرکت را به عنوان شخص حقیقی به پرداخت ۶ هزار و ۴۹۱ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص محکومیت 10 هزار میلیارد ریالی یک خودروساز داخلی به دلیل دریافتی غیرقانونی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا