بازار خودرو

قیمت کارخانه سایپا اطلس مشخص شد


قیمت کارخانه سایپا اطلس بالاخره مشخص شد. دومین خودروساز ایران قیمت چند مدل از خودروهای جدید خود را اعلام کرده است.

قیمت کارخانه سایپا اطلس بالاخره توسط شرکت سازنده اعلام شد. خودرو اطلس که از آن به عنوان جایگزین کوییک یاد می‌شود، به‌زودی وارد بازار می‌شود. این خودرو که بیشترین تغییر را نسبت به محصولات دیگر سایپا به خصوص در بخش کابین دارد، قیمت نسبتا بالایی دارد و بسیاری از افراد معتقدند ارزش خرید این محصول پایین است.

با وجود بی‌اطلاعی متقاضیان از قیمت خودروهای جدید سایپا، در جریان برگزاری طرح یکپارچه فروش خودرو، عموم متقاضیان استقبال خوبی از خودروهای جدید کردند و البته عموما انتظار قیمت‌هایی اقتصادی داشتند. قیمت‌های اعلامی سایپا اما احتمالا بسیاری از متقاضیان را غافلگیر کرد.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


قیمت کارخانه سایپا اطلس بالاخره اعلام شد

گروه سایپا بالاخره و پس از مدت طولانی انتظار متقاضیان، قیمت اطلس و چند محصول جدید دیگر خود را که پیش از این در سامانه یکپارچه عرضه کرده بود اعلام کرد. فهرست اعلام شده توسط سایپا،‌ علاوه بر قیمت کارخانه سایپا اطلس شامل قیمت جدید شاهین اتوماتیک، ساینا GX، ساینا SDA و کوییک GXR می‌شود و بنابر گرفته این خودروساز ویؤه سه ماهه سوم سال 1402 است.

قیمت این خودروها نهایی بوده و شرکت سایپا به قیمت کارخانه‌ای آنها هزینه‌هایی چون ۶ درصد مالیات ارزش افزوده، ۳ درصد عوارض شهرداری، ۲.۵ درصد مالیات هوای پاک، ۱ درصد مالیات ماده ۳۰ قانون مالیات ارزش افزوده، ۱ درصد مالیات شماره‌گذاری، ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان هزینه بیمه شخص ثالث و ۶۰۰ هزار تومان هزینه خدمات شماره‌گذاری، پست و نصب پلاک را نیز اضافه کرده است.

قیمت نهایی شاهین اتوماتیک و اطلس سایپا:

نام محصول قیمت نهایی
شاهین اتوماتیک ۶۲۵ میلیون تومان
اطلس G ۳۹۵ میلیون تومان
ساینا GX ۳۲۶ میلیون تومان
ساینا SDA ۳۱۵ میلیون تومان
کوییک GXR ۳۷۰ میلیون تومان

این محصولات جدید سایپا که از دور اول سامانه یکپارچه عرضه شده بودند با وجود گذشت ماه‌ها، تاکنون قیمت مشخصی نداشتند. موضوعی که منجر به شکایت و اعتراض بسیاری از متقاضیان شده بود.

البته در حال حاضر و با وجود اعلام قیمت نیز، به نظر می‌رسد متقاضیان از قیمت‌های اعلامی شاکی و در فکر انصراف از محصول ثبت سفارش شده هستند.

مشخصات سایپا اطلس

سایپا اطلس در نمای خارجی و داخلی، نسخه فیس‌لیفت کوییک محسوب می‌شود و بنابراین توقعی نداریم که سایپا پیشرانه جدیدی را برای استفاده در این خودرو معرفی کند. موتور در نظر گرفته شده برای سایپا اطلس نیز همان پیشرانه نام آشنای M15 است، با این تفاوت که این پیشرانه نیز همانند ظاهر خارجی و داخلی اطلس، اندکی بهبود یافته است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص قیمت کارخانه سایپا اطلس چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

.

منبع: ترنجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا