بازار خودرو

آمار تولید خودرو کشور در نیمه نخست 1402 منتشر شد


آمار تولید خودرو کشور در نیمه نخست 1402 منتشر شد. تولید خودرو در مدت 6 ماهه نسبت به سالهای پیش رشدی مطلوب داشته است.

آمار تولید خودرو کشور در نیمه نخست 1402 منتشر شد. در این خصوص عبدالله توکلی لاهیجانی، مدیرکل صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که در 6 ماه اول سال جاری در مجموع ۶۴۳هزار دستگاه خودرو توسط خودروسازان تولید شده که نسبت به دوره‌های پیشین جهشی مناسب داشته است. در این آمار همچنین اعلام شد که 19 هزار دستگاه خودرو سنگین نیز تولید شده است.

بیشتر بخوانید: به‌زودی خط تولید خودروهای روسی لادا در آمل راه‌اندازی می‌شود

آمار تولید خودرو کشور در نیمه نخست 1402 منتشر شد

مدیرکل صنایع خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تولید ۶۴۳هزار دستگاه خودرو در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: «برنامه‌های تحولی دولت سیزدهم در حوزه تولید و تنظیم بازار خودرو نسبت به سنوات گذشته رشد مطلوبی داشته است.» عبدالله توکلی لاهیجانی با اعلام این خبر اظهار کرد:

در نیمه نخست سال جاری همچنین ۵۴۵هزار دستگاه خودروی سواری تولید شده است و ما ‌شاهد به ثمر نشستن برنامه‌های تحولی دولت سیزدهم در حوزه تولید و همچنین تنظیم بازار خودرو هستیم.

آمار تولید خودرو کشور در نیمه نخست 1402

مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد:‌ «در مدت یادشده ۷۶هزار دستگاه خودروی وانت در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از ۴۶درصد رشد برخوردار بوده است.» توکلی لاهیجانی بیان کرد:

علاوه بر این، در نیمه اول امسال حدود ۲هزار دستگاه خودروی ون تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴۱درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: «تولید حدود ۱۹هزار دستگاه انواع خودروی سنگین (کامیون، کامیونت و کشنده) و رشد ۴۴درصد تولید در این حوزه، از دیگر آمار قابل ذکر است.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص آمار تولید خودرو کشور در نیمه نخست 1402 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا