کامپیوتر و سخت افزار

اینتل چین رسماً پردازنده نسل چهاردهم Raptor Lake Refresh را معرفی کرد


به طرز عجیبی در طی رویداد Innovation 2023 که سنگ بنای ارائه‌های سالانه اینتل است، خبری از معرفی رسمی نسل چهاردهم این شرکت نبود. با این وجود، پس از سخنرانی رسمی، اشاره‌ای به وجود یک به روزرسانی برای نسل سیزدهم، یا به عبارتی Raptor Lake Refresh شد، که در آن تنها چند سیستم در حال کار با این پردازنده نمایش داده شد و دیگر هیچ اطلاعات مفیدی از آن منتشر نشد. اما حالا به نظر می‌رسد که اینتل چین، برای اولین بار به صورت رسمی نسل چهاردهم پردازنده های اینتل را معرفی کرده است.

اولین سیستم های از پیش ساخته با نسل چهاردهم اینتل در Newegg به چشم خوردند

در میان سکوت اینتل، تنها شعبه چین به رویداد معرفی نسل چهاردهم اشاره کرده است

در حالی که حساب‌های رسانه‌های اجتماعی جهانی اینتل در حال حاضر بی‌صدا هستند، اما اینتل چین، که یک کانال تخصصی به نام “Intel Core Products” را اداره می‌کند، یک تیزر در Weibo منتشر کرده است. این تیزر به وضوح نشان می‌دهد که چیزی مربوط به Core14 پیش رو است و فقط یک روز دیگر باقی مانده است. البته منظور آنها همان تاریخ معرفی بود که برای 24 مهر در نظر گرفته شده بود. تاریخ عرضه رسمی و شروع فروش فقط یک روز بعد تعیین شده است.

معرفی نسل چهاردهم پردازنده اینتل چین

علاوه بر این، اخیراً فاش شده است که تولیدکنندگان لپ‌تاپ آماده انتقال به آخرین سری نسل چهاردهم Core-HX هستند. این درز اطلاعات از سوی momomo_us سرچشمه می‌گیرد، که به‌خاطر جستجوی فعال برای نشت در وب‌سایت‌های خرده‌فروش شناخته شده است. اگر این موضوع در این مورد درست باشد، به این معنی است که موجی از لپ‌تاپ‌های جدید در آینده نزدیک وارد بازار خواهند شد.

معرفی نسل چهاردهم پردازنده اینتل چین

توجه داشته باشید که برای سری پردازنده‌های موبایل آینده، انتظار می‌رود سری اینتل Raptor Lake Refresh در دو خط تولید مجزا ادغام شود. این می‌تواند جایگاه خود را در سری چهاردهم Core، به‌ویژه در دسته HX برای مدل‌های گیمینگ پیشرفته، با TDP پیش‌فرض 55 وات، پیدا کند. از طرف دیگر، به عنوان یک راه‌حل میان رده در سری Core 100 نیز عمل می‌کند که با تراشه های Meteor Lake که دارای نام تجاری Ultra هستند، همزیستی کند.

مطالب مرتبط:

بدون امتیاز