بازار خودرو

برای رهایی از آلودگی راهی جز برقی‌سازی تهران با انرژی‌های پاک نیست!


رئیس پژوهشگاه نیرو تنها راهکار رهایی از آلودگی هوا و صوتی را برقی‌سازی تهران از طریق توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و افزایش ایستگاه‌های شارژ قلمداد کرد.

«مجید عمید پور»، رئیس پژوهشگاه نیرو، درباره موضوع اتلاف برق در کشور عنوان کرد: «میزان اتلاف برق در شبکه برق کشور نسبت به کشورهای پیشرفته زیاد است. بر همین اساس و با هدف کاهش این اتلاف‌ها طرح‌ها و مطالعات زیادی در پژوهشگاه در دست اجرا است که امید می‌رود با اجرای آن‌ها شاهد کاهش قابل‌توجه در این زمینه باشیم.»

بیشتر بخوانید: افزایش 50 درصدی فروش خودرو برقی در نیمسال نخست 2023

برقی‌سازی تهران جهت رهایی از آلودگی

رئیس پژوهشگاه نیرو ضمن اشاره به تلاش جهت برقی‌سازی کلان‌شهرهای کشور، به‌ویژه تهران برای رهایی از آلودگی اظهار داشت: «راهی به جز برقی‌سازی کلان‌شهرها برای رهایی از آلودگی‌های صوتی و هوایی وجود ندارد.»

وی در ادامه افزود: «براین‌اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت عزم خود را برای برقی‌کردن کلان‌شهرها و در گام نخست تهران جزم کرده و اخیراً هم تعدادی ایستگاه شارژ خودروی برقی در سطح تهران نصب‌کرده است.»

رهایی از آلودگی

عمیدپور همچنین اعلام داشت: «باید در کلان‌شهرها سیستم حمل و نقل مترو، اتوبوس‌های برقی، خودروهای و موتورسیکلت‌های برقی توسعه یابند تا از میزان آلودگی‌ها کاسته شود. نگاه وزارت نیرو در این زمینه آن است که برقی‌سازی‌ها بر مبنای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر صورت گیرد.»

وی ضمن اشاره به مصوبه اخیر جهت توسعه 30 هزار مگاوات انرژی تجدیدپذیر در کشور خاطرنشان کرد: «بر این اساس باید توسعه برقی‌سازی از محل سرریز تولید انرژی‌های تجدیدپذیر صورت گیرد. برای برقی‌سازی در تهران باید نسبت به توسعه شبکه و افزایش ایستگاه‌های شارژ اقدام کرد.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص رهایی از آلودگی برقی‌سازی تهران با انرژی‌های پاک چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

.

منبع: سیتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا