موبایل و فناوری

برای نخستین بار، تقلید اپل از شیائومی در طراحی دوربین آیفون 15 ؛ دوربین آیفون 15 چه شکلی است؟


یک افشاگر مدعی تقلید اپل از شیائومی در طراحی دوربین آیفون 15 شده است. به نظر می‌رسد این کمپانی قصد دارد از ترکیب پلاستیک و شیشه در لنز دوربین گوشی‌های سری آیفون ۱۵ استفاده کند.

حساب کاربری RGcloudS در توییتر ادعا می‌کند اپل در گوشی‌های سری آیفون ۱۵ از لنز ترکیبی شیشه-پلاستیک با گشودگی دیافراگم f/1.7 بهره می‌گیرد و سال آینده در آیفون ۱۶ تغییراتی در این لنز اعمال می‌کند. اگر این گفته حقیقت داشته باشد، آیفون ۱۵ اولین «گوشی جهانی» با لنز ترکیبی خواهد بود؛ چون شرکت‌هایی نظیر شیائومی قبلا چنین لنزی در گوشی‌هایشان استفاده کرده‌اند اما آن دستگاه‌ها صرفا در چین فروخته می‌شوند.

بیشتر بخوانید: نخستین ویدیو از آیفون 15 اولترا منتشر شد؛ متفاوت‌ترین آیفون تاریخ! [+فیلم]

تقلید اپل از شیائومی در طراحی دوربین آیفون 15

منابع آگاه می‌گویند لنز ترکیبی اپل یک المان شیشه‌ای و ۶ المان پلاستیکی دارد. در حال حاضر دوربین عریض آیفون ۱۴ به لنزی با هفت المان پلاستیکی مجهز است.

ظاهرا دوربین اصلی آیفون ۱۵ نیز قرار است به لنزی با گشودگی دیافراگم f/1.7 مجهز باشد که کمی بزرگ‌تر از دیافراگم آیفون ۱۴ پرو است و نور بیشتری به سمت حسگر می‌فرستد. همچنین انتظار می‌رود اپل در آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس از دوربین ۴۸ مگاپیکسلی استفاده کند. آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پلاس در دوربین اصلی لنز f/1.5 دارند؛ این یعنی گشودگی دیافراگم در آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس قرار است کمی کاهش یابد.

برای نخستین بار، تقلید اپل از شیائومی در طراحی دوربین آیفون 15!

استفاده از دیافراگم بزرگ‌تر باعث می‌شود حسگر دوربین نور بیشتری جذب کند. هرچه نور جذب‌شده افزایش یابد، کیفیت نهایی و جزئیات تصویر بیشتر می‌شود، خصوصا در محیط‌هایی که شرایط نوری ایده آل ندارند. جذب نور بیشتر باعث بالا رفتن سرعت شاتر و ایجاد عمق و میدان بهتر نیز می‌شود.

اپل احتمالا در دوربین عریض آیفون ۱۶ پرو مکس از لنز ترکیبی هشت المانی(شامل دو المان شیشه‌ای و ۶ المان پلاستیکی) استفاده می‌کند. این گوشی همچنین در دوربین‌های تله‌فوتو و فوق عریض به لنز ترکیبی پنج المانی و ۶ المانی مجهز خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره‌ی تقلید اپل از شیائومی در طراحی دوربین آیفون 15 چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا