نرم افزار و برنامه ها

نسخه تحت وب Threads، شبکه اجتماعی رقیب توییتر فعال شد


اپلیکیشن موبایل تردز اینستاگرام فردا برای دانلود در دسترس کاربران قرار می‌گیرد، اما رابط کاربری تحت وب آن همین حالا فعال شده است و می‌توانید آن را بررسی کنید. البته ظاهراً هنوز امکان عضویت کاربران معمولی در این شبکه اجتماعی وجود ندارد و فعلاً فقط شماری از شرکت‌ها و افراد سرشناس در آن حضور پیدا کرده‌اند.

«مارک زاکربرگ»، مدیرعامل متا، اولین ترد (Thread) خود را منتشر کرده و به کاربران برای ورود به این شبکه اجتماعی خوشامد گفته است. در کنار او، اکانت‌هایی نظیر نتفلیکس، اینستاگرام و «گری وی» هم اولین پست‌های خود را در این پلتفرم به اشتراک گذاشته‌اند.

تحت وب در شبکه اجتماعی تردز گشت بزنید

رابط کاربری تحت وب این پلتفرم بسیار ساده است و ضمن نمایش تردها، به شما اجازه می‌دهد آن‌ها را لایک کنید یا در زیر پست‌ها کامنت بگذارید. به‌علاوه، می‌توانید تردها را ری‌پست یا بازنشر کنید. دکمه‌ای برای به‌اشتراک‌گذاری هم وجود دارد که دقیقاً مشخص نیست چه کاربردی دارد.

«آدام موسری»، مدیرعامل اینستاگرام، درحال‌حاضر در این پلتفرم حدود 2500 دنبال‌کننده دارد و تعداد دنبال‌کنندگان مارک زاکربرگ هم حدود 2000 نفر است. بنابراین می‌توانیم حدس بزنیم که این شرکت تنها به چند هزار نفر اجازه داده است که این پلتفرم را آزمایش کنند.

حالت دارک مود تردز

یکپارچگی با پلتفرم‌های Fediverse به‌محض انتشار تردز در دسترس نخواهد بود، اما واضح است که اینستاگرام می‌خواهد به‌زودی این قابلیت را اضافه کند؛ چون اگر روی برچسبی که تحت عنوان threads.net وجود دارد، کلیک کنید، با این نوشته روبه‌رو می‌شوید: «به‌زودی می‌توانید افراد حاضر در سایر پلتفرم‌های فدی‌ورس نظیر Mastodon را دنبال کنید و با آن‌ها تعامل داشته باشید. آن‌ها هم می‌توانند افراد حاضر در تردز را با استفاده از نام‌های کاربری کامل مثل netflix@threads.net@ پیدا کنند.»

فدی‌ورس که از ترکیب دو واژه فدراسیون و یونیورس ساخته شده، شامل مجموعه‌ای از سرورهاست که برای انتشار محتوا یا میزبانی از فایل‌ها با یکدیگر در ارتباط هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا