کامپیوتر و سخت افزار

تنها یک نفر در عرضه اولیه GeForce RTX 4060 در ژاپن حاضر شد


این نه یک عکس بازسازی شده است و نه عکسی از یک مانگای ژاپنی. این اتفاق واقعاً دوباره تکرار شد. عرضه کارت گرافیک NVIDIA RTX 4060 non-Ti در ژاپن به همان اندازه بد به نظر می‌رسد که عرضه RTX 4060 Ti در ماه می بود. فقط یک نفر برای این نسخه حاضر شد تا امروز RTX 4060 را در مرکز خرید Akihabara ژاپنی دریافت کند. ممنوعیت فروش همیشه در اواخر روز در ژاپن (حدود ساعت 10 شب) برداشته می‌شود و به طور سنتی، صف‌های طولانی از گیمرها وجود داشت که منتظر اولین دارندگان کارت های گرافیک جدید بودند. ولی این روزها بهتر است که عرضه را در همان اول صبح انجام دهد، چون به وضوح مشخص است که کار انویدیا برای فروش RTX 4060 در ژاپن بسیار سخت است.

سری انویدیا RTX 4060 در ژاپن فروش سختی در پیش دارد

با این حال، در طول یک سال، همه چیز به طرز چشمگیری تغییر کرده است. دیگر مشکلی برای تامین هیچ کدام از کارت گرافیک‌ها وجود ندارد و گیمرها به راحتی می‌توانند کارت‌های خود را به صورت آنلاین سفارش دهند. بنابراین با وجود این واقعیت که سری RTX 4060 انتخاب محبوبی نیستند، اکثریت قریب به اتفاق این کارت‌ها را به صورت آنلاین خریداری می‌کنند. 

فروش RTX 4060 ژاپن

شخصی که برای خرید کارت گرافیک RTX 4060 حاضر شد در حال ارتقا سیستم خود از GTX 1060 بود، بنابراین این یک ارتقاء منطقی بوده و احتمالاً مسیر ارتقاء به آخرین نسل موجود برای او نسبت به سری RTX 2060/3060 به صرفه‌تر بوده است است. اگر به عکس های دیگر نگاه کنید، به نظر می‌رسد که فروشگاه‌های دیگر در منطقه محبوب توکیو حتی به خود زحمت باز کردن را هم نداده‌اند و ترجیح داده‌اند شب را به خانه بروند و بخوابند تا اینکه منتظر رسیدن یک مشتری در نیمه شب باشند.  

این شرایط به خوبی نشان می‌دهد که حتی گیمرهای حرفه‌ای و استریمرها و تولیدکنندگان محتوا هم چندان شوق و عجله‌ای از خود برای خرید این کارت گرافیک نشان نمی‌دهند، یعنی همان کسانی که در روزهای کمبود حاضر بودن تا دو برابر قیمت را پرداخت کنند اما جزء اولین کسانی باشند که کار گرافیک‌های سری RTX 30 را به دست می‌آورند.  

مطالب مرتبط:

بدون امتیاز