کامپیوتر و سخت افزار

برنامه های اینتل برای عرضه پردازنده های مرکزی بعدی لو رفت


طبق گزارش منتشر شده از سوی VideoCazrdz، رسانه چینی ECSM که عمدتاً به دلیل افشای خبرهای مربوط به سخت‌افزارهای منتشر نشده شناخته می‌شود، برنامه های اینتل برای عرضه پردازنده مرکزی در 12 ماه آینده منتشر کرده است، که شامل حداقل دو به‌روزرسانی عمده محصول خواهد بود. این به روزرسانی‌ها نه تنها Raptor Lake Refresh برای پلتفرم دسکتاپ مشتری است، بلکه شامل Sapphire Rapids Refresh برای سری بعدی Xeon W2500/W3500 نیز خواهد شد.

پردازنده مرکزی اینتل Raptor Lake Refresh با مدل شماره گذاری نسل چهاردهم

اینتل دو به روز رسانی اصلی را در پیش روی خود دارد

اگرچه قبلاً بسیاری از افشاگران، حتی در این هفته، گفته بودند که پردازنده به روزرسانی شده Raptor Lake Refresh، با مدل نام گذاری سری چهاردهم Core عرضه خواهد شد، اما این واقعیت که اینتل حتی به فکر تجدید پلت فرم HEDT ایستگاه کاری خود است، یک نکته جدید است که تا به الان به آن اشاره‌ای نشده بود.

برنامه های اینتل برای عرضه پردازنده

شایعات برنامه‌های عرضه اینتل:

  • Raptor Lake Refresh-K: اکتبر 2023
  • Raptor Lake Refresh non-K: نوامبر/دسامبر 2023
  • Sapphire Rapids Refresh: اوایل 2024 (Xeon W2500/W3500)
  • Meteor Lake-H: سه ماهه چهارم 2023
  • Meteor Lake-S: لغو شد
  • Arrow Lake-S:سه ماهه چهارم/2024 – سه ماهه اول/2025

این فاش کننده اطلاعات، اضافه می‌کند که پردازنده مرکزی Raptor Lake Refresh توسط تمام مادربردهای سری 600 و 700 اینتل پشتیبانی می‌شود که به این ترتیب طول عمر پلتفرم LGA1700 را حداقل یک سال دیگر افزایش می‌دهد. همین امر در مورد سری‌های Xeon W-2500 و W-3500 نیز صدق می‌کند که جایگزینی برای پلتفرم W790 هستند.

همچنین منبع اطلاعات ECSM ادعا می‌کند که با لغو موثر Meteor Lake-S، حداقل تا سه ماهه چهارم سال 2024، هیچ به‌روزرسانی واقعی دسکتاپ رده مشتری وجود نخواهد داشت، یعنی همان زمانی که گفته می‌شود Arrow Lake-S در سریع‌ترین زمان ممکن وارد می‌شود. این بدان معناست که تا آن زمان هیچ به‌روزرسانی برند Intel Core برای پلتفرم دسکتاپ اعمال نخواهد شد.

به هر حال باز هم این اطلاعات به صورت رسمی منتشر نشده‌اند و برای راستی سنجی آنها فعلا کمی باید صبر کرد.

مطالب مرتبط:

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)