بازار خودرو

مخالفت صریح شورای رقابت با عرضه مجدد خودرو در بورس کالا

[ad_1]

مخالفت صریح شورای رقابت با عرضه مجدد خودرو در بورس کالا اعلام شد. ظاهراً تنها مبدأ و مقصد خرید و فروش خودرو سامانه یکپارچه خواهد بود.

مخالفت صریح شورای رقابت با عرضه مجدد خودرو در بورس کالا در شرایطی اعلام شده که گروه بهمن موتور خود را برای عرضه 600 دستگاه دیگنیتی پرستیژ در بورس کالا آماده می‌کند.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

شورای رقابت که تنها متولی قیمت‌گذاری محصولات در کشور است همزمان با عرضه خودروهای یک خودروساز در بورس کالا، عنوان کرد که فروش خودرو باید فقط از سامانه یکپارچه وزارت صمت صورت گیرد و طرح‌های فروش خودرو در بورس کالا باید متوقف شود.

پیش‌تر نیز بارها خودروسازان و مراجع دیگر مخالفت خود را با عرضه خودرو در بورس کالا اعلام نمودند. اما ظاهراً این قصه سر دراز دارد و تصمیمات مختلفی در این‌رابطه گرفته می‌شود.

بیشتر بخوانید: طرح فروش دیگنیتی پرستیژ در بورس کالا خرداد 1402 [+شرایط، قیمت و موعد تحویل]

مخالفت صریح شورای رقابت با عرضه مجدد خودرو در بورس کالا

به گزارش تکراتو و به نقل از تسنیم، شورای رقابت در واکنش به فروش محصولات یک خودروساز در بورس کالا این اقدام را تخلف دانست و در اطلاعیه‌ای اعلام کرد باید متوقف شود. در این اطلاعیه آمده است:

شورای رقابت بر اساس تکلیف خود که در قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی تصریح شده است، اقدام به تصویب دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری در جلسه 543 مورخ 1401/11/11 نمود که بر اساس ماده (2) این دستورالعمل، بازار خودروی سواری انحصاری تشخیص داده شد و بر اساس بند 5 ماده (5)، عرضه خودرو را از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو پیش‌بینی نموده است.

مخالفت صریح شورای رقابت با عرضه مجدد خودرو در بورس کالا

با توجه به الزامی بودن مصوبه مذکور شورای رقابت، هر گونه اقدام بر خلاف این دستورالعمل، تخلف محسوب می‌شود. با در نظر گرفتن این‌که در شرایط کنونی ثبات نسبی در این بازار برقرار شده است، هرگونه اقدام مغایر با دستورالعمل مصوب این شورا، منجر به اخلال در بازار و تشویش افکار عمومی خواهد شد، لذا با توجه به اطلاعیه عرضه اخیر برخی از محصولات خودرویی در بورس کالا رویه مذکور بایستی متوقف گردد.

29 خرداد ماه قرار بود 600 دستگاه دیگنیتی پرستیژ سفیدرنگ از سوی بهمن موتور در تالار خودروی بورس کالا عرضه شود. در روند عرضه این خودرو میزان پیش‌پرداخت ثبت سفارش خرید، 100 درصد قیمت پایه اعلام شده است.

بهمن موتور قیمت پایه دیگنیتی پرستیژ را یک میلیارد و 296 میلیون تومان اعلام کرده و موعد تحویل این خودرو را نیز 12 شهریورماه اعلام کرده است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص مخالفت صریح شورای رقابت با عرضه مجدد خودرو در بورس چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا