کامپیوتر و سخت افزار

رکورد اورکلاک حافظه DDR5 به 11254 MT/s رسید

[ad_1]

همین یک هفته پیش بود که در جریان رویداد Computex، شرکت G.Skill یک مسابقه اورکلاک را با حضور مشهورترین اعضای جامعه اورکلاک ترتیب داد. در این رویداد تعداد زیادی از افراد متخصص این کار در یک مکان، دور هم جمع شدند و به رقابت پرداختند. اما امروز دوباره شاهد شکسته شدند رکورد اورکلاک حافظه DDR5 و رسیدن آن به 11254 MT/s هستیم.

رکورد جهانی کنونی با حافظه DDR5 از 11254 MT/s هم فراتر رفت

اورکلاکر Seby9123 در 8 ژوئن (18 خرداد) از 11240 MT/s فراتر رفت که 20 MT/s بالاتر از آخرین رکورد خود او در ماه می است. او در طول رویداد Computex برای رسیدن به فرکانس‌های بالاتر تلاش فراوانی کرد و این نتیجه بالاترین دستاورد او تا کنون بود که در واقع مقام اول را در این رقابت به او داد. آخرین نمرات تقریباً منحصراً شامل حافظه G.Skill و راه اندازی مادربرد ASUS Z790 بود:

اورکلاک DDR5  11254 MT/s

در همان زمان، Hicookie و Sergmann در حال تلاش برای اورکلاک خود بودند اما با سخت افزار گیگابایت (Z790 Tachyon و حافظه AORUS). به نظر می‌رسد، تنها چند ساعت پس از تأیید رکورد جهانی OC Seby، آنها توانستند رکورد خود با حافظه‌ی DDR5 را به عدد 11254 MT/s برسانند و آن را ارسال کردند، که در حال حاضر این رقم به عنوان بالاترین اورکلاک حافظه ثبت شده است.

جالب اینجاست که این امتیاز بدون نیتروژن مایع روی حافظه به دست آمده است، ظاهراً فقط برای پردازنده Core i9-13900K اینتل با فرکانس 803.9 مگاهرتز مورد نیاز است. از آنجایی که این یک رقابت فرکانسی است،کلاک پردازنده مرکزی، زمان بندی حافظه یا این واقعیت که فقط از یک ماژول حافظه استفاده شده است، چیز زیاد عجیبی نباشد.

اورکلاک DDR5  11254 MT/s

به هر حال سرعت شکسته شدن رکورد اورکلاک حافظه‌های رم در این روزها بسیار افزایش یافته است و با توجه به اینکه نسل DDR5 هنوز در ابتدای راه خود است، این رکوردشکنی‌های همچنان با سرعت ادامه خواهد یافت.

مطالب مرتبط:

بدون امتیاز