رمزارزها

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا می‌خواهد دارایی‌های صرافی بایننس مسدود شود

[ad_1]

تنها با گذشت یک روز از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از بایننس، بزرگ‌ترین صرافی رمزارز جهان و مدیرعامل آن به‌دلیل فعالیت‌های غیرقانونی و کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران، حالا این نهاد می‌خواهد که دارایی‌های این صرافی مسدود شود.

هم‌زمان با طرح موضوع شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از صرافی بایننس و «چانگ‌پنگ ژائو»، مدیرعامل آن، تلاطمی در بازار رمزارزها دیده شده و بازار قرمزپوش شد. SEC صرافی بایننس را با ۱۳ عنوان اتهامی مورد خطاب قرار داده است. این ۱۳ فقره شکایت هم در بخش بین‌المللی و هم در بخش ایالات‌متحده مطرح هستند. حالا SEC می‌گوید با توجه به شرایط به‌وجودآمده، برای اطمینان از ایمنی دارایی‌های مشتریان، به‌صورت اضطراری لازم است تا دارایی‌های این صرافی مسدود شود.

بزرگ‌ترین صرافی جهان روزهای سختی را می‌گذراند: آیا دارایی‌های بایننس مسدود می‌شود؟

کمیسیون بورس و اوراق بهادار در تلاش است تا دارایی‌های بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان را مسدود کند. در یک درخواست اضطراری، SEC می‌گوید این تصمیم را برای حفظ دارایی‌های مشتریان این صرافی گرفته است. در پرونده شکایت علیه بایننس به این موضوع هم اشاره شده که بایننس سال‌ها به قوانین ایالات‌متحده بی‌توجه بوده و از قوانین نظارتی نیز فرار کرده. درواقع بایننس متهم به زیر پا گذاشتن قوانین است.

در بخشی از درخواست‌های SEC به این موضوع نیز اشاره شده که مدیرعامل بایننس باید ظرف ۵ روز از تصرف، نگهداری یا کنترل دارایی‌های مشتریان خود صرف‌نظر کند. همچنین درخواست SEC این است که مدیرعامل بایننس یا شرکت امکان انتقال یا برداشت دارایی‌های صرافی را نداشته باشند.

به‌علاوه SEC‌ ار بایننس می‌خواهد دارایی‌های مشتریان را به کیف پول‌های جدید با رمز عبور شخصی جدیدی منتقل کند و صرافی نیز تمام کیف‌ پول‌های جدید دارای دارایی‌های مشتریان را به SEC ارائه دهد.

براساس این درخواست، مشتریان عادی می‌توانند دارایی‌های خود را از بایننس خارج کنند، ولی دارایی‌ مشتریانی که به‌نوعی جزو بایننس و نهادهای وابسته به آن هستند، مسدود می‌شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا