کامپیوتر و سخت افزار

کارت گرافیک RTX 4070 Megalodon ایسوس بدون نیاز به کابل برق!

[ad_1]

بله، RTX 4070 Megalodon اولین کارت گرافیک پیشرفته با پردازنده Ada است که به کابل برق یا آداپتور نیاز ندارد و از سوی ایسوس معرفی شده است. این کارت گرافیک دارای یک اسلات PCI مخفی است که برای انتقال جریان برق به GPU بدون نیاز به کابل خارجی طراحی شده است. این ممکن است راه‌حلی نوآورانه‌تر و ایمن‌تر از کانکتور جدید 600W 12VHPWR باشد که از سال گذشته به یک موضوع داغ تبدیل شده است!

RTX 4070 Megalodon فعلا تنها یک محصول مفهومی است

چیزی که باید به آن اشاره کرد، این است که این کانکتور یک محصول مفهومی یا همان کانسپت است که تا کنون تنها توسط یک کارت گرافیک و یک مادربرد استفاده شده است. درواقع این یک استاندارد صنعتی نیست و هیچ چیزی وجود ندارد که نشان دهد شرکت‌های دیگر در تبدیل این ایده به واقعیت نقش داشته باشند. با این حال، چنین مفاهیمی چیزی است که ممکن است برای برخی از مهندسان در فروشندگان بزرگ کارت گرافیک که در نهایت ممکن است این نوع سیستم تحویل نیرو را به عنوان یک استاندارد باز پیشنهاد کنند، راه‌گشا باشد.

کارت گرافیک RTX 4070 Megalodon ایسوس

اگرچه ایسوس به عنوان بزرگ‌ترین سازنده مادربرد شناخته می‌شود، اما تبدیل این ایده به یک استاندارد صنعتی نیاز به تلاش زیادی برای قانع کردن تمام شرکت‌های حاضر در صنعت سخت افزار دارد. در این میان، انویدیا که به تازگی استفاده از یک کانکتور برق جدید 12VHPWR (حداکثر 600 وات) را در پردازنده‌های گرافیکی RTX 40 خود آغاز کرده است، احتمالاً در حال حاضر کمترین علاقه را به پیاده‌سازی ایده‌های جدید برای سیستم‌های انتقال نیرو دارد.

کارت گرافیک RTX 4070 Megalodon ایسوس

اما اگر این کانکتور به کار رفته در کارت گرافیک RTX 4070 Megalodon ایسوس در مقیاس گسترده استفاده شود، مشکلات متعددی از جمله مدیریت کابل و پشتیبانی فیزیکی قوی‌تر از کارت گرافیک‌های پرقدرت را حل می‌کند، که روز به روز پرمصرف‌تر می‌شوند. جالب اینجاست که این کامپیوتر آزمایشی هنوز از پشتیبانی VGA برخوردار بود.

مطالب مرتبط:

امتیاز: 5.0 از 5 (2 رای)