آیا میدانستیدکه آبله مرغان برای کودکان مفید است؟

آیا میدانستیدکه آبله مرغان برای کودکان مفید است؟

کارشناس مبارزه با بیماریهای واگیر دار وزارت بهداشت گفت: بیماری آبله مرغان برای کودکان بسیار مفید است. دکتر پرویز رضایی با بیان اینکه دارویی برای بیماری آبله مرغان از طرف پزشکان تجویز نمی شود اظهار داشت: این بیماری بسیار سبک بوده و کودک باید این بیماری را پشت سر بگذارند تا در طول زندگی در برابر این بیماری مصون شوند.

وی در ادامه با مفید دانستن بیماری آبله مرغان برای کودکان گفت: آبله مرغان توسط ویروس منتقل می شود و علائم آن پدیدار شدن ۳ نوع جوش سطحی، تاول کوچک و جوش داخل چرکی به همراه تب خفیف است که باید کودک این بیماری را تحمل کند تا بدنش در برابر این بیماری مصون شود.

رضایی اظهار داشت: یکی از انواع بسیار خطرناک ویروس آبله «هموژیک» بوده است که در سال ۴۲ در ایران ریشه کن شد و هم اکنون این ویروس در تمام دنیا ریشه کن شده است.

وی گفت: ویروس هموژیک با تاولهای چرکی همراه بوده که در پایان بیماری جای تاولها روی پوست صورت و بدن می ماند.

کارشناس بیماریهای واگیر دار افزود: بیماری آبله مرغان به افراد بزرگسالی که این بیماری را نگرفته اند منتقل می شود که به دلیل خفیف بودن ویروس دارویی برای این بیماری تجویز نمی شود.

قبلی «
بعدی »

اکبر شاهبندری هستم،علاقمند به کارهای اینترنتی و مخصوصا وبگردی،در بین سایتها و گروه های اینترنتی مختلف جستجو میکنم و مطالب مورد علاقه خودم را در این وبسایت تحت عنوان مجله خبری تفریحی منتشر میکنم .

  • facebook
  • twitter
  • googleplus

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار