شهرستان چادگان اصفهان و آثار تاریخی آن در فهرست آثار ملی ثبت می شود

۹ اثر تاریخی شهرستان چادگان اصفهان در فهرست آثار ملی ثبت می شود

۹ اثر تاریخی شهرستان چادگان اصفهان در فهرست آثار ملی ثبت می شود

مهدی اسدپور ، فرماندار شهرستان چادگان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر از انجام مقدمات ثبت ۹ اثر تاریخی شهرستان چادگان در فهرست آثار ملی خبر داد و اظهار داشت: مقبره منسوب به کاوه آهنگر در روستای مشهد کاوه، مسجد جامع چادگان، مسجد روستای مشهد کاوه، سردر عمارت احمد قلی خان در ساختمان شورای شهر چادگان، حمام روستای گشنیزجان،  مسجد روستای چهل چشمه،  مسجد جامع روستای اورگان، مسجد صاحب‌الزمان اورگان و مسجد روستای علی‌آباد آثاری است که شورای ثبت میراث فرهنگی استان اصفهان ظرفیت ثبت این آثار فهرست آثار ملی را تایید کرده و تا حداکثر ۶ ماه آینده نام این آثار در فهرست آثار ملی ثبت خواهد شد.

وی ادامه داد: تحقیق و بررسی این آثار در شهرستان چادگان طی ۶۰ روز کار کارشناسان میراث فرهنگی انجام شده است.

فرماندار چادگان افزود: خانه تاریخی معظم الممالک با قدمت ۱۷۰ سال، پل تاریخی اورگان با قدمت بیش از ۱۰۰ سال و حمام نادی ها با قدمت بیش از ۱۰۰ سال، سه اثر تاریخی چادگان در فهرست آثار ملی بوده است.

شهرستان چادگان اصفهان ۳۰ اثر تاریخی دارد که سالانه حدود یک و نیم میلیون نفر گردشگر از آنها بازدید می کند.

عضويت در خبرنامه پاسينيک کانال تلگرام پاسينيک

لطفا در نشر دانسته هاي خود کوشا باشيد.چنانچه اين مطلب به نظر شما جالب و مفيد بود آن را از طريق شبکه هاي اجتماعي زير با دوستان خود به اشتراک بگذاريد.

برداشت و استفاده غيرتجاري از مطالب اين وب‌سايت، با ذکر منبع آزاد است.

قبلی «
بعدی »

اکبر شاهبندری هستم،علاقمند به کارهای اینترنتی و مخصوصا وبگردی،در بین سایتها و گروه های اینترنتی مختلف جستجو میکنم و مطالب مورد علاقه خودم را در این وبسایت تحت عنوان مجله خبری تفریحی منتشر میکنم .

  • facebook
  • twitter
  • googleplus

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار