مدل های بینی و رابطه آن با اب و هوا

مدل های بینی ورابطه آن با اب و هوا

رابطه آب و هوا با شکل و مدل های بینی  کشف شد!

تحقیقات جدید نشان می دهد تغییرات آب و هوای نقاط مختلف جهان درشکل گیری ظاهر بینی  و مدل های بینی افراد تاثیرداشته است.
محققان دانشگاه پنسیلوانیا با بررسی اندازه و شکل بینی افراد در غرب آفریقا، جنوب آسیا، شرق آسیا و شمال اروپا متوجه شدند یکی از دلایل شکل ظاهری بینی افراد در این مناطق آب و هوای محلی است.

دانشمندان در این تحقیق ویژگی های بینی ۴۷۶ نفر را مطالعه کردند تا ویژگی های مشترک را ردیابی کنند. آنها دریافتند ویژگی های ظاهری بینی افراد بیش ازده ها هزار سال قبل شکل گرفته است. بررسی های بیشتر نشان داد در مناطقی با آب و هوای گرم و مرطوب بینی ها پهن تر هستند. از سوی دیگر ساکنان مناطق خشک و سرد بینی های باریک تری دارند.

براساس یافته های دانشمندان شرایط محیطی نقش مهمی در شکل گیری ظاهر بینی دارد. همچنین این تحقیق نشان داد اگر فرد در جایی زندگی کند که شرایط آب وهوایی متفاوت با اجدادش داشته باشد، احتمال ابتلا به بیماری های تنفسی بیشتر می شود.

منبع:خبرگزاری مهر

بازنشر:تازه های دنیای تکنولوژی پاسینیک

عضويت در خبرنامه پاسينيک کانال تلگرام پاسينيک

لطفا در نشر دانسته هاي خود کوشا باشيد.چنانچه اين مطلب به نظر شما جالب و مفيد بود آن را از طريق شبکه هاي اجتماعي زير با دوستان خود به اشتراک بگذاريد.

برداشت و استفاده غيرتجاري از مطالب اين وب‌سايت، با ذکر منبع آزاد است.

قبلی «
بعدی »

اکبر شاهبندری هستم،علاقمند به کارهای اینترنتی و مخصوصا وبگردی،در بین سایتها و گروه های اینترنتی مختلف جستجو میکنم و مطالب مورد علاقه خودم را در این وبسایت تحت عنوان مجله خبری تفریحی منتشر میکنم .

  • facebook
  • twitter
  • googleplus

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار