پیش دیابت چیست و چگونه کنترل میشود؟

رژیم غذایی برای پیش دیابت

روشهای تغذیه ای مناسب در مبتلایان به پیش دیابت

پیش دیابت یا پره دیابت چیست؟

پره دیابت یا پیش دیابت همانند دیابت یک بیماری متابولیک است. میزان قند خون به علت تولید ناکافی انسولین، بیان ناقص انسولین یا عدم پاسخ دهی مناسب سلول ها به انسولین افزایش می یابد. سن، وزن و فعالیت بدنی در بروز پره دیابت نقش عمدی دارند. خطر ابتلا به پره دیابت در افراد بالای ۴۰ سال، غیرفعال و مبتلا به اضافه وزن یا چاقی بالاتر است.

قبل از ابتلا به دیابت نوع ۲، افراد ابتدا در مرحله پره دیابت (پیش دیابت) قرار می گیرند. در این مرحله قند خون بالاتر از میزان طبیعی است اما به اندازه ای نیست که به آن دیابت گفته شود. اما در صورتی که پره دیابت درمان نشود ۳۰ – ۱۵ درصد افراد مبتلا به پره دیابت طی ۵ سال پس از تشخیص به دیابت نوع ۲ مبتلا می شوند. بدین منظور بسیاری از راهکارها به منظور کنترل قند خون در این بیماران حول دو محور شیوه زندگی یعنی رژیم غذایی سالم و ورزش منظم است.

عوامل موثر در ابتلا به پیش دیابت (پره دیابت)

عوامل خطرساز در ابتلا به پره دیابت عبارتند از: سابقه خانوادگی دیابت، پرفشاری خون، افزایش تری گلیسرید خون، کاهش کلسترول خوب (HDL)، چاقی شکمی، بیماری قلبی و ابتلا به برخی بیماری ها مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)، دیابت بارداری و نیز کاهش هورمون تستوسترون در مردان.

نحوه کنترل پیش دیابت

کنترل  بیماری پره دیابت اغلب شامل ترکیبی از رژیم غذایی، ورزش و کاهش وزن است. برنامه های کنترل پره دیابت بر کاهش یا ثابت نگاه داشتن قند خون تمرکز می کنند. در استرالیا دستورالعمل های موجود به افراد مبتلا به پره دیابت انجام ۲۱۰ دقیقه ورزش با شدت متوسط یا ۱۲۵ دقیقه ورزش شدید را در هفته توصیه می کنند. انجمن دیابت آمریکا (ADA) انجام ۳۰ دقیقه ورزش (از هر نوع) را به صورت حداقل ۵ روز در هفته و ترجیحاً هر روز توصیه می کند.

به طور کلی فعالیت بدنی روزانه، افزایش مصرف میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و حبوبات و نیز در صورت لزوم کاهش وزن به کنترل قند خون در مبتلایان به دیابت و درنتیجه ابتلای این افراد به دیابت نوع ۲ جلوگیری می کند.

رژیم غذایی مناسب برای مبتلایان به پره دیابت

منشا تمام قندهای موجود در خون از مواد غذایی است. درنتیجه رژیم غذایی بخش مهمی از برنامه کنترل پره دیابت را شامل می شود.افراد مبتلا به پره دیابت باید از وقایعی که سبب تغییرات قابل توجه در میزان قند خون می شود مانند گرسنگی خودداری نمایند. به منظور دستیابی به این هدف لازم است این بیماران تعداد وعده های غذایی روزانه را افزایش و حجم هر وعده را کاهش داده و وعده ها و میان وعده ها را در ساعات منظمی در طول روز مصرف نمایند.

افراد مبتلا به پیش دیابت باید از مواد غذایی با GI کم و متوسط استفاده کنند

توصیه می شود افرادی که در مرحله پره دیابت هستند از غذاهایی با نمایه گلایسمی (GI) پایین استفاده کنند. نمایه گلایسمی مواد غذایی را با توجه به تاثیر آن ها بر میزان قند خون طبقه بندی می کند. برخی کربوهیدرات ها به آرامی هضم شده و به تدریج قند را در داخل جریان خون آزاد می کنند. سایر کربوهیدرات ها به سرعت هضم شده و سبب افزایش سریع قند خون می شوند.

شاخص قندی(GI) چیست؟

تغییرات قند خون پس از خوردن غذاهای حاوی کربوهیدرات متفاوت است. این تفاوت بر اساس شاخصی به نام نمایه (شاخص) گلایسمی (GI) مشخص می‌شود.مواد غذایی با GI≤ ۵۵ قند خون را به آرامی افزایش می دهند. مواد غذایی با ۷۰≤ GI قند خون را بسیار سریع تر افزایش می دهند. مواد غذایی با GI بین ۵۶ تا ۶۹ قند خون را به میزان متوسط تغییر می دهند. غلات کامل نسبت به نان های سفید و برنج GI پایین تری دارند. حبوبات و اکثر سبزیجات و میوه ها نسبت به سبزیجات نشاسته ای مانند سیب زمینی GI پایین تری دارند. هنگامی که اغلب میوه و سبزیجات می رسند، میزان GI آن ها افزایش می یابد. همچنین میزان GI آبمیوه ها نسبت به میوه تازه بالاتر است.

منبع:وبسایت دکتر حمیدرضا فرشچی

 

عضويت در خبرنامه پاسينيک کانال تلگرام پاسينيک

لطفا در نشر دانسته هاي خود کوشا باشيد.چنانچه اين مطلب به نظر شما جالب و مفيد بود آن را از طريق شبکه هاي اجتماعي زير با دوستان خود به اشتراک بگذاريد.

قبلی «
بعدی »

اکبر شاهبندری هستم،علاقمند به کارهای اینترنتی و مخصوصا وبگردی،در بین سایتها و گروه های اینترنتی مختلف جستجو میکنم و مطالب مورد علاقه خودم را در این وبسایت تحت عنوان مجله خبری تفریحی منتشر میکنم .

  • facebook
  • twitter
  • googleplus

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار