مادر باردار در آسمان مشهد نوزادش را به دنیا آورد

تولد نوزاد در آسمان مشهد

خبر تولد نوزاد در آسمان مشهد

رییس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تولد نوزاد یک زن باردار اهل شهرستان کلات در بالگرد اورژانس هوایی و در آسمان خبر داد.
به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد شهرام طاهرزاده افزود:با اعلام مركز هدایت بحران فوریت های پزشكی این دانشگاه، مبنی بر وخیم بودن حال یك مادر باردار در بیمارستان كلات ، بالگرد اورژانس ۱۱۵ بلافاصله به سمت این شهرستان حركت كرد.وی اظهار داشت: بالگرد اورژانس، این زن باردار را كه دچار خونریزی شدیدی شده بود از بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) در شهرستان كلات به مشهد انتقال داد.
به گفته وی، به دلیل پیشرفت مراحل وضع حمل، این نوزاد پسر ،حوالی ساعت ۱۲ روز گذشته در آسمان چشم به دنیا گشود.

طاهرزاده ادامه داد: با همكاری دو مامای اعزامی از شهرستان كلات و دو پرسنل اورژانس ۱۱۵ ، این نوزاد در بالگرد سالم به دنیا آمد و پس از فرود بالگرد به همراه مادرش به بیمارستان امام رضا (ع) مشهد انتقال یافت.
رئیس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشكی مشهد با قدردانی از هماهنگی هوانیروز خراسان رضوی خاطرنشان كرد: حال این مادر و نوزاد مطلوب گزارش شده است.مدیر شبکه بهداشت و درمان کلات نیز اظهار داشت: این مادر باردار پس از هماهنگی های انجام شده و اعزام یک فروند بالگرد به شهرستان کلات ، جهت وضع حمل به مشهد اعزام گردید.

دکتر جوان گفت : مادر باردار ۳۸ ساله با حاملگی ۴۰ هفته ، با علائم درد زایمان به بیمارستان مراجعه نمودولی متاسفانه پس از گذشت مدت زمانی با خونریزی مادر و عدم پیشرفت در روند زایمان هماهنگی های لازم با ستاد هدایت جهت اعزام وی انجام گرفت.
وی همچنین افزود؛ پس از گذشت ۲۰ دقیقه از زمان هماهنگی با ستاد هدایت بالگرد اعزامی در کلات به زمین نشست و بیمار همراه یک نفر ماما و یک نفر پرستار به بیمارستان امام رضا(ع) مشهد منتقل شد.شهرستان كلات نادر با جاده ای كوهستانی در ۱۴۵ كیلومتری شمال شرقی مشهد واقع است.
منبع : مهر
عضويت در خبرنامه پاسينيک کانال تلگرام پاسينيک

لطفا در نشر دانسته هاي خود کوشا باشيد.چنانچه اين مطلب به نظر شما جالب و مفيد بود آن را از طريق شبکه هاي اجتماعي زير با دوستان خود به اشتراک بگذاريد.

قبلی «
بعدی »

اکبر شاهبندری هستم،علاقمند به کارهای اینترنتی و مخصوصا وبگردی،در بین سایتها و گروه های اینترنتی مختلف جستجو میکنم و مطالب مورد علاقه خودم را در این وبسایت تحت عنوان مجله خبری تفریحی منتشر میکنم .

  • facebook
  • twitter
  • googleplus

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار