خرداد 15, 1399

جی ام سی آکادیا دنالی محصول جدیدبا لوگوی جنرال موتورز

جی ام سی آکادیا دنالی دقیقا همان چیزی که انتظار دارید؛ نه بیشتر نه کمتر!

جی ام سی آکادیا دنالی همان چیزی که انتظارش را داشتید

جی ام سی آکادیا دنالی یکی از محصولات لوکس خانواده آکادیا به حساب می آید که برای سال ۲۰۱۷، بازطراحی برروی آن انجام شده است. جی ام سی آکادیا دنالی جدید در واقع نسل پیشرفته تر پلتفرم قدیمی لامبدا به شمار می رود که مدل های شورلت تراورس و بویک انکلیو و آتلوک ساترن نیز از روی آن ساخته شده اند.

تفاوت های ظاهری جی ام سی آکادیا دنالی

بخش تولید تراک جنرال موتورز بیشتر از هر خودروساز دیگری در بازار SUV ها حضور داشته است. این خودروساز بزرگ در سال ۱۹۳۷یعنی ۶۱ سال قبل از اینکه لکسوس اولین RX300 خود را به بازار عرضه کند و ۶۶ سال قبل از اینکه پورشه اولین ماشین اسپورت کاین خود را روانه بازار کند، در بازار حضور داشته است. ماشین suburban این خودروساز یک تراک بود و ماهیت وجود GMC در حال حاضر به واسطه تولید تراک های با کیفیت برای علاقه مندان به این نوع ماشین ها است. با این حال، جی ام سی آکادیا دنالی ، شاید تنها تراکی باشد که حداقل شباهت با تراک های مرسوم بازار را دارد و لوگوی جنرال موتورز رو نیز بر روی آن نصب شده می بینیم.

دنالی یکی از محصولات لوکس خانواده آکادیا به حساب می آید که برای سال ۲۰۱۷، بازطراحی برروی آن انجام شده است. آکادیای جدید در واقع نسل پیشرفته تر پلتفرم قدیمی لامبدا به شمار می رود که مدل های شورلت تراورس و بویک انکلیو و آتلوک ساترن نیز از روی آن ساخته شده اند. جنرال موتورز تراک، به زودی از پلتفرم جدید C1 در مدل ۲۰۱۷ ماشین های کادیلاک XT5 و انواع مدلهای ۲۰۱۷ شورلت و بویک استفاده خواهد کرد. بزرگترین تفاوت بین دو نسل از اکادیا بزرگی و اندازه آنها است که در مدل جدید شاهد تراک جمع و جورتری هستیم.

اولین نمونه از تراک های اکادیا فاصله ای حدود ۱۱۹ اینچ بین محور جلو و عقب خود داشتند که در نسل جدید این فاصله به ۱۱۲٫۵ اینچ کاهش یافته است.کاهش ۶٫۴ اینچی در فاصله دو محور در نهایت منجر به کاهش ۷٫۲ سانتی متری طول کلی خود ماشین نیز شده است و طول این ماشین نیز ۱۹۳٫۶ اینچ شده است. این کاهش سایز تنها مربوط به طول ماشین نیست و در عرض ماشین نیز شاهد کاهش ۳٫۵ اینچی هستیم که ظاهر این تراک را بیشتر شبیه یک ماشین کروزر کرده است و رده آن را از لحاظ اندازه، یک ماشین بالارده یه میان رده تغییر داده است.علی رغم این فشرده شدن و کوچک شدن جثه ماشین، همچنان شاهد سه ردیف صندلی در اکادیا هستیم که ردیف عقب برای قرار دادن نوزادان و کودکان عالی به نظر می رسد.

با وجود وزن ۴۳۹۹ پوندی این ماشین، نمی توان آن را در ردیف تراک های سبک وزن طبقه بندی کرد. با این حال، وزن این تراک حدود ۶۵۳ پوند کمتر از آخرین تراک آکادیا است که در سال ۲۰۰۷ آن را در جاده ها دیده بودیم.این اتفاق به طور چشمگیری، نرخ وزن به قدرت را بهبود بخشیده به طوری که این نسبت از ۱۸٫۴ به ۱۴٫۲ در حال حاضر بهبود یافته است.

می خواهید رویاپردازی کنید؟ نتفلیکس را امتحان کنید

مورد عجیب و خیره کننده ای در بدنه آکادیا دنالی دیده نمی شود. کمک فنرهای جلو، بسیار نرم عمل می کنند و این در حالی است که کمک فنرهای عقب از سیستم مستقل و جدید چند اتصالی استفاده می کنند.فرمان نیز به وسیله یک رابط الکترونیکی هدایت می شود که به محض حرکت آن، تاثیرش را بر روی چرخها خواهیم دید.

وظیفه تولید نیرو در این ماشین به عهده موتوری ۳٫۶ لیتری ۶ سیلندر است که جنرال موتورز این پکیج را بر روی هر محصول خود تقریبا به کار برده است از پیک اپ کلرادو شورلت گرفته تا سدان کادیلاک CT6 لوکس. این موتور قادر است در مسیرهایی که ترافیک کمتری دارند از چهار سیلندر استفاده نماید و در مصرف سوخت این ماشین صرفه جویی نماید. قدرت نهایی این ماشین به جای ۲۸۱ یا ۲۸۸ اسب بخار، حدود ۳۱۰ اسب بخار است. سیستم انتقال نیرو این ماشین از شش دنده اتوماتیک استفاده می کند که به نظر می رسد در روزگاری که بیشتر رقبا از ده دنده استفاده می کنند کمی قدیمی به حساب می آید چرا که حتی کادیلاک نیز در ماشین هایش از ۸ دنده استفاده می کند.

به طور طبیعی این ماشین در دو نوع محور جلو و دو محوره به بازار عرضه می شود.آکادیا دنالی که در اختیار ما بود دو محوره بود که از تایرهای ۲۰ اینچی میشلن پریمیر LTX نیز در آن استفاده شده است.

جی ام سی آکادیا دنالی ماشینی رام و تابع راننده

فضای داخلی این ماشین بسیار دلپذیر است و در آن از رنگ های ملایم و چوب های نرم واقعی و چرم بسیار زیبا و مرغوب مثل مبل های خانگی در آن استفاده شده است. از طرف دیگر، صندلی های عقب بسیار مسطح و ناموزون تعبیه شده اند به طوری که در مدل های قبلی آکادیا شاهد این بودیم که ۷ سرنشین قادر به سوار شدن به ماشین بودند اما در این مدل جدید ۶ سرنشین می توانند سوار آن شوند و نکته جالب اینجاست که تنها ۵ پورت USB در این ماشین کار شده است و یکی از سرنشینان میبایست ریسک کرده و دستگاه خود را فول شارژ کند و سوار ماشین شود و یا با خود آداپتور شارژ بیاورد و از سوکت ۱۲ ولت تعبیه شده در این ماشین استفاده کند.

فضای قابل قبولی در قسمت کنسول جلوی ماشین وجود دارد که به سرنشینان این حس را القا می کند که این ماشین، یک دستگاه الکترونیک متحرک در جاده است. جای خوشحالی است که جنرال موتورز تراک، از دسته دنده های سنتی PRNDL در این ماشین استفاده کرده است و راننده را با دسته دنده های مدرن امروزی با چندین دکمه گیج کننده بر روی آن کلافه نمی کند و این بدان معناست که GMC از به کار بردن موارد زائد در ماشین های خود خوشش نمی آید چرا که در مدل های ۲۰۱۸ نیز شاهد چنین دنده های ساده ای خواهیم بود.در آکادیا اگر بخواهیم به طوری دستی، دنده را عوض کنیم باید از دکمه هایی که در بالای دنده قرار داده شده اند استفاده شود که به هیچوجه راننده را در سرعت های پایین و یا حتی در حین طی مسیری کوهستانی گیج نمی کند و به سادگی در دسترس هستند.

همانطور که هر فردی از یک کراس اوور انتظار دارد، جایگاه صندلی ها نسبتا بالا در نظر گرفته شده است و سرنشینان در دیدن مناظر اطراف در وضعیت مناسبی قرار دارند. جنرال موتورز با قرار دادن یک دکمه در قسمت درب راننده، این امکان را به راننده می دهد که به فشردن آن دکمه به سقف قسمت عقب ماشین را کنار بزند.

استفاده جنرال موتورز از فناوری های روز دنیا برای سرنشینان ماشین نیز درنوع خود جالب به نظر می رسد. یک صفحه نمایش ۸ اینچی در بالای داشبورد و در قسمت مرکزی ماشین قرار دارد که با سیستم اپل کارپلی نیز سازگاری دارد. هر نوع فناوری دیگری که از یک ماشین انتظار دارید، در این ماشین می توانید بیابید. ماشین تستی که در اختیار ما قرار داده شد، از سیستم کنترل سفر تطبیقی استفاده می کرد که شامل ترمز اتوماتیک در شرایط اضطراری در سرعت های بالا نیز می شود که ماشین را به طور کامل متوقف می کند.

از منظر فضای داخلی، در ردیف دوم و سوم شاهد ۱۳ فوت مکعب فضا در قسمت عقب ماشین هستیم. با خواباندن صندلی های ردیف دوم، این فضا به ۴۲ فوت مکعب افزایش می یابد. با خواباندن صندلی های ردیف سوم، طبق ادعای مسئولین GMC شاهد فضایی به بزرگی ۷۹ فوت مکعب خواهیم داشت. برای مثال در مقام مقایسه با مزدا CX-9 این اعداد به ترتیب ۱۴ و ۳۸ و ۷۱ فوت مکعب است.

مشخصات فنی آکادیا دنالی

به روال همه ماشین های جنرال موتورز در این ماشین نیز از پیشرانه ۳٫۶ لیتری شش سیلندر استفاده شده است، که صدای کمی از موتور به داخل کابین ماشین منتقل می شود. این ماشین نسبتا سنگین ظرف ۶٫۱ ثانیه قادر است به سرعت ۶۰ مایل بر ساعت برسد و یک چهارم مایل را با سرعت ۹۴ مایل بر ساعت ظرف ۱۴٫۹ ثانیه طی کند. ماشین دو محوره CX-9 که از موتوری با قدرت ۲۵۰ اسب بخار و پیشرانه ۲٫۵ لیتری ۴ سیلندر داخلی استفاده می کند حدود ۱٫۱ ثانیه دیرتر از اکادیا دنالی به شتاب ۶۰ مایل بر ساعت می رسد و یک چهارم مایل را با سرعت ۸۸ مایل بر ساعت ظرف ۱۵٫۷ ثانیه طی می کند. شتاب آکادیا دنالی تقریبا معادل شتابی است که در ماشین هایی مثل هوندا پایلوت و فورد اکسپلورر اسپورت می بینیم.

EPA نرخ های مصرف سوخت بهینه دنالی را ۱۸ mpg در شهر و ۲۵ mpg در بزرگراه اعلام کرده است که به طور ترکیبی نرخی برابر با ۲۰ mpg برای این ماشین ثبت شده است. در طی مسافت ۱۱۰۰ مایلی که ما با این ماشین تست کردیم، ما این نرخ ترکیبی را ۲۱ mpg برآورد کردیم. موتور بهینه تر ۴ سیلندر با پیشرانه ۲٫۵ لیتری که در دیگر مدل های آکادیا عرضه می شود در این ماشین به کار گرفته نشده است.

نکته جالب در مورد عملکرد فنی اکادیا دنالی این است که وقتی تحت فشار قرار می گیرد، عملکرد فوق العاده ای دارد و به خوبی از پس عبور از گوشه ها بر می آید و سیستم تعلیق این ماشین طوری طراحی شده است که فشار را از طریق درگیر کردن هر دو محور، به طور متناسب تقسیم می کند. البته برای استفاده از این آپشن، خریداران می بایست ۱۲۰۰ دلار اضافه بر قیمت پایه پرداخت نمایند تا ماشین آنها از سیستم تعلیق متغییر در طول رانندگی استفاده کند.

البته به نظر می رسد رانندگی با آکادیا دنالی بدون این آپشن غیر ممکن باشد و هر خریداری حتما باید این آپشن را به ماشین خود اضافه کند. ترمزهای این ماشین نیز عملکرد خوبی داشتند و نشان دادند نسبت به فشار پدال ترمز بسیار حساس هستند و واکنش مناسب نشان می دهند. با در نظر گرفتن همه این موارد، قیمت پایه این ماشین ۵۲۴۸۵ دلار می باشد.

جی ام سی آکادیا دنالی ماشینی با لبه های گردشده و بدون تیزی

جنرال موتورز آکادیا دنالی را از شر لبه های تیز و خشن رها کرده و با طراحی نرم و گرد کردن تیزی های بدنه ظاهر معقولی به آن بخشیده است. و از این جهت این ماشین می تواند در بازاری که همه رقبا خوش رنگ و لعاب طراحی می شوند، عرض اندام کند.

منبع:برترینها

عضويت در خبرنامه پاسينيک کانال تلگرام پاسينيک

لطفا در نشر دانسته هاي خود کوشا باشيد.چنانچه اين مطلب به نظر شما جالب و مفيد بود آن را از طريق شبکه هاي اجتماعي زير با دوستان خود به اشتراک بگذاريد.

برداشت و استفاده غيرتجاري از مطالب اين وب‌سايت، با ذکر منبع آزاد است.

قبلی «
بعدی »

اکبر شاهبندری هستم،علاقمند به کارهای اینترنتی و مخصوصا وبگردی،در بین سایتها و گروه های اینترنتی مختلف جستجو میکنم و مطالب مورد علاقه خودم را در این وبسایت تحت عنوان مجله خبری تفریحی منتشر میکنم .

  • facebook
  • twitter
  • googleplus

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار