عمومی

سس قرمز جان کری را ثروتمند کرد

سس قرمز جان کری وزیر امور خارجه آمریکا را ثروتمند کرد

جان کری  شصت و هشتمین وزیر امور خارجه آمریکا یکی از ثروتمندترین سیاستمداران این کشور محسوب می شود. زمانی که کری در سال ۲۰۱۱ هنوز در سنا عضویت داشت، سومین فرد ثروتمند کنگره و ثروتمندترین عضو سنا بود،در کنگره وی پس از نماینده مایکل مک کال (جمهوری خواه از تگزاس) با ۲۹۴ میلیون دلار و دارل آیسه (جمهوری خواه از کالیفرنیا) با ۲۲۰ میلیون دلار، قرار داشت.ثروت کری در سال ۲۰۱۱ به طور تخمینی ۱۹۴ میلیون دلار بود. جان کری ، شصت و هشتمین وزیر امور خارجه آمریکا یکی از ثروتمندترین سیاستمداران این کشور محسوب می شود. زمانی که کری در سال ۲۰۱۱ هنوز در سنا عضویت داشت، سومین فرد ثروتمند کنگره و ثروتمندترین عضو سنا بود،در کنگره وی پس از نماینده مایکل مک کال (جمهوری خواه از تگزاس) با ۲۹۴ میلیون دلار و دارل آیسه (جمهوری خواه از کالیفرنیا) با ۲۲۰ میلیون دلار، قرار داشت.ثروت کری در سال ۲۰۱۱ به طور تخمینی ۱۹۴ میلیون دلار بود.
قسمتی از ثروت کری ۷۲ ساله مربوط به فعالیت های تجاری خودش است که آن هم مربوط به ارتباطش با خانواده فوربز است. مادر کری، رزماری فوربز کری است که عضوی از خانواده ثروتمند فوربز است. یکی دیگر از دلایل ثروت کری ازدواجش با ترزا هاینز کری است. کری در سال ۱۹۷۰ با جولیا تورن ازدواج کرد و سال ۱۹۸۸ از وی طلاق گرفت. کری پس از وی در سال ۱۹۹۵ با ترزا هاینز ازدواج کرد. قسمتی از ثروت کری ۷۲ ساله مربوط به فعالیت های تجاری خودش است که آن هم مربوط به ارتباطش با خانواده فوربز است. مادر کری، رزماری فوربز کری است که عضوی از خانواده ثروتمند فوربز است. یکی دیگر از دلایل ثروت کری ازدواجش با ترزا هاینز کری است. کری در سال ۱۹۷۰ با جولیا تورن ازدواج کرد و سال ۱۹۸۸ از وی طلاق گرفت. کری پس از وی در سال ۱۹۹۵ با ترزا هاینز ازدواج کرد.

ترزا هاینز همسر جان کری

همسر ۷۵ ساله کری با نام اصلی “ماریا ترزا تیراشتاین سیموئز فریرا” اصالتاً پرتغالی است و به صورت تخمینی ثروتی حدود ۷۵۰ میلیون دلار تا ۱٫۲ میلیارد دلار دارد. ترزا هاینز در سال ۱۹۶۶ با هنری جان هاینز ازدواج کرد و شوهرش در سال ۱۹۹۱ بر اثر حادثه سقوط هواپیما فوت کرد. ثروت ترزا هاینز به خاطر شوهر ثروتمندش بود که مالک شرکت هاینز، غول صنایع غذایی آمریکا و یکی از بزرگترین تولید کننده های سس در جهان بود. هنری جان هاینز (سوم)، نوه هنری جان هاینز (اول) بود که در سال ۱۸۶۹ شرکت هاینز را تاسیس کرد. هنری جان هاینز (سوم) از سال ۱۹۷۷ تا ۱۹۹۱ سناتور پنسیلوانیا بود.
ترزا هاینز و جان کری قبل از ازدواج تفاهم نامه ای با یکدیگر امضا کردند که دارایی های قبل از ازدواج یکدیگر را جدا از هم نگه دارند. این زوج بر اساس قوانین فدرال ۱۲ درصد از ثروتشان را مالیات می پردازند. کری و هاینز یک خانه شش طبقه به ارزش ۷ میلیون دلار در بیکن هیل بوستون، خانه ای ۹ میلیون دلاری در نانتاکت، خانه ای ۵ میلیون دلاری در آیداهو، خانه ای ۴ میلیون دلاری در فاکس چپل پنسیلوانیا و خانه ای ۵ میلیون دلاری در جورج تاون در واشینگتن دی.سی دارند.
ترزا هاینز تا سال ۲۰۰۳، یعنی قسمت عمده ای از زندگی اش را به عنوان یک جمهوری خواه در انتخابات رای می داد، اما در سال ۲۰۰۳ عضو حزب دموکرات شد و در سال ۲۰۰۴ که شوهرش کاندیدای دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری بود، نامش را به ترزا هاینز کری تغییر داد.
شرکت صنایع غذایی هاینز که تولید کننده انواع سس است، معروف ترین تولید کننده سس کچاپ در جهان است. دفتر مرکزی این شرکت در پیتزبورگ در پنسیلوانیا قرار دارد. محصولات این شرکت در شش قاره و ۲۰۰ کشور جهان به فروش می رسد. این شرکت جزء ۱۵۰ برند باارزش جهان قرار دارد که در سال ۲۰۱۲، ارزشی معادل ۱۱٫۶ میلیارد دلار داشت. هاینز ۵۰ درصد بازار سس کچاپ در آمریکا را در اختیار دارد.در ۲ جولای شرکت هاینز با کرافت، دیگر غول صنایع غذایی آمریکا که در زمینه تولید پنیر، محصولات لبنی، فعالیت دارد، ادغام شد و شرکت کرافت – هاینز تشکیل شد. این شرکت هم اکنون پنجمین شرکت بزرگ صنایع غذایی در جهان است.
مدیرعامل کنونی شرکت هاینز، برنارد هیس است که پیش از این مدیر عامل شرکت فست فودهای برگر کینگ، یکی از بزرگترین فست فودهای زنجیره ای آمریکا بود. نکته جالب توجه این است که پس از انتخاب هیس به عنوان مدیر عامل هاینز، شرکت فست فودهای زنجیره ای مک دونالد به همکاری ۴۰ ساله اش با سس هاینز پایان داد. دلیل این تصمیم رقابت دیرینه مک دونالد با برگر کینگ در بازار فست فود آمریکا است.
محصول سس گوجه فرنگی یا کچاپ هاینز که یکی از پرفروشترین برندهای کچاپ در دنیا است در سال ۱۸۷۶ توسط این شرکت به بازار معرفی شد. در سال ۱۹۰۷ هاینز تصمیم به تولید با ظرفیت بسیار بالا گرفت و با تولید ۱۳ میلیون شیشه کچاپ در سال شروع به صادرات این محصول به بازارهای بین المللی از جمله هند، استرالیا، آفریقای جنوبی، نیوزلند، ژاپن، آمریکای جنوبی و بریتانیا کرد. کچاپ هاینز امروزه در بسیاری از رستوران های دنیا سرو می شود که معمولا با غذاهایی چون سیب زمینی سرخ کرده، همبرگر، هات داگ و دیگر غذاها مورد استفاده قرار می گیرد.
شعار تبلیغاتی این کچاپ “هاینز، کچاپ مورد علاقه آمریکا” است. جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۲ بیش از ۶۵۰ میلیون شیشه سس هاینز در سراسر دنیا به فروش رفته است که بیشتر آنها در خود ایالات متحده آمریکا تولید می شوند. کچاپ های هاینز غیر از این که در بطری های شیشه ای عرضه می شوند، در بطری های فشاری پلاستیکی و همچنین بسته ای کوچک یک بار مصرف نیز ارائه می شوند. این شرکت برای مدتی کچاپ رنگی با رنگ های سبز و بنفش تولید کرد که بازار کودکان را مخاطب قرار داده بود ولی در سال ۲۰۰۶ تولید آن متوقف شد. شرکت هاینز بنا به نظر سنجی اخیری که در باب رضایتمندی مشتری های آمریکایی انجام شده بود و از ۱۰۶۴۴ مصرف کننده نظرسنجی شده بود، بیشترین امتیاز را کسب کرد و حتی بالاتر از شرکت هایی چون کوکا کولا، کرافت و نستله قرار گرفت.
منبع: دیپلماسی ایرانی
عضویت در کانال تلگرام پاسینیک عضویت در خبرنامه پاسینیک
در نشر دانسته های خود کوشا باشید….

دکمه بازگشت به بالا