نرم افزار و برنامه ها

حالا می‌توانید امکان پاسخ به پست‌های ایکس را محدود به کاربران تأییدشده کنید


در جدیدترین اقدام ایلان ماسک برای شبکه اجتماعی ایکس یا همان توییتر سابق، یک گزینه جدید برای نحوه پاسخگویی افراد به پست‌های کاربران ایجاد شده است. با این ویژگی می‌توانید امکان پاسخ به پست‌های خود را به کاربران تأییدشده (افرادی که سرویس ایکس پریمیوم خریده‌اند) محدود کنید.

ایلان ماسک پس از خرید توییتر که حالا ایکس نام دارد، با ویژگی‌های مختلف می‌خواهد تعداد کاربران سرویس پولی این شبکه اجتماعی، ایکس پریمیوم، را افزایش دهد. البته با افزایش این ویژگی‌ها، محدودیت‌ها برای کاربران عادی هم بیشتر می‌شوند.

محدودیت برای پاسخ به پست‌های ایکس

تغییر جدید 11 ماه پس از راه‌اندازی سرویس پولی توییتر تحت مالکیت ایلان ماسک از راه رسیده است؛ سرویسی که حداقل ماهانه 7.99 دلار از کاربران هزینه می‌گیرد. با قابلیت جدید ایکس می‌توانید تنها افراد دارای تیک آبی را مجاز به پاسخ‌دادن به پست‌های خود کنید که یک محدودیت برای کاربران عادی محسوب می‌شود. بنابراین دوباره با قابلیتی روبه‌رو هستیم که تلاش می‌کند کاربران عادی را مجبور به خرید سرویس ایکس پریمیوم کند.

اگرچه شاید در نگاه اول تصور کنید که به‌خاطر نحوه خرید سرویس ایکس پریمیوم قابلیت جدید باعث کاهش آزار کاربران یا حتی پخش اطلاعات غلط و جعلی می‌شود، اما در واقعیت وضعیت فرق می‌کند.

با وجود وعده‌های مختلف ایلان ماسک، هنوز بات‌های زیادی در ایکس وجود دارند و بسیاری از آن‌ها به تیک آبی هم مجهز شده‌اند. علاوه‌براین، با نگاهی به وضعیت کنونی شبکه اجتماعی تحت مالکیت ایلان ماسک متوجه می‌شوید که ایکس در زمینه انتشار اطلاعات جعلی با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کند.

درنهایت از آنجایی‌که درحال‌حاضر شبکه اجتماعی ایکس پاسخ‌های حساب‌های تأییدشده را در اولویت قرار می‌دهد، ویژگی اخیر اثر چندانی روی کاربران صاحب سرویس ایکس پریمیوم نخواهد داشت. بنابراین به‌جای اینکه با یک ویژگی کاربردی برای کاربران ایکس پریمیوم روبه‌رو باشیم، این شبکه اجتماعی یک محدودیت جدید برای کاربران عادی ایجاد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا