درخواست اردوغان برای تاسیس هفتمین کارخانه تسلا در ترکیه


مدیر شهریور 28, 1402 دقیقه مطالعه
درخواست اردوغان برای تاسیس هفتمین کارخانه تسلا در ترکیه


رئیس جمهور ترکیه در جریان دیدار خود با ایلان ماسک ضمن اشاره به پیشرفت‌های ترکیه در حوزه فناوری پیشنهاد احداث هفتمین کارخانه تسلا در ترکیه را ارائه داد.

«رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه که به‌منظور مشارکت در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به شهر نیویورک آمریکا سفر کرده، در «خانه ترک» با ایلان ماسک، بنیان‌گذار شرکت تسلا و اسپیس ایکس دیدار کرد.

رئیس‌جمهور ترکیه در طی این دیدار نسخه انگلیسی کتاب «دنیای عادلانه‌تر امکان‌پذیر است» را به نوشته خودش به ماسک هدیه داد. ایلان ماسک که به همراه فرزندش در این دیدار حضور پیدا کرده بود از رئیس جمهور ترکیه یک توپ فوتبال هدیه گرفت.

در این دیدار که پشت درهای بسته و بدون حضور خبرنگاران برگزار شد، هاکان فیدان، وزیر امور خارجه، مهمت فاتح کاجیر وزیر صنعت و فناوری، مصطفی وارنک، رئیس کمیسیون صنعت، تجارت، انرژی، منابع طبیعی در مجلس و علی طاها کوچ، مدیر بخش امور دیجیتالی نهاد ریاست جمهوری ترکیه هم حضور داشتند.

بیشتر بخوانید: مهندسان تسلا از طراحی عجیب سایبرتراک متنفرند!

پیشنهاد احداث هفتمین کارخانه تسلا در ترکیه

نهاد مطبوعاتی ریاست جمهوری ترکیه در رابطه با دیدار اردوغان و ماسک بیان داشت: «در این دیدار اردوغان در خصوص پیشرفت‌های ترکیه در عرصه فناوری و استراتژی ملی هوش مصنوعی با ماسک گفت‌وگو کرد.»

هفتمین کارخانه تسلا در ترکیه

​همچنین به‌نظر اردوغان از ماسک درخواست تاسیس هفتمین کارخانه تسلا در ترکیه را داشته است. درواقع اردوغان ضمن اشاره به تولید خودروی ملی «توگ» در ترکیه، پیشنهاد راه‌اندازی کارخانه تسلا در ترکیه را ارائه کرده است.

اردوغان همچنین طی این نشست درباره برنامه فضایی ترکیه، فرصت‌های همکاری با اسپیس ایکس صحبت کرده و ماسک را جهت شرکت در جشنواره تکنوفست در ازمیر دعوت کرده است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص پیشنهاد احداث هفتمین کارخانه تسلا در ترکیه به ایلان ماسک چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

.

منبع: سیتنا

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه