رمزارزها

بریتانیا با طبقه‌بندی رمزارزها به عنوان قمار مخالفت کرد


بریتانیا با طبقه‌بندی رمزارزها به عنوان قمار مخالفت کرد. وزارت خزانه‌ داری بریتانیا تنظیم معاملات خرد در بازار ارزهای دیجیتال به عنوان قمار را رد کرده است.

وزارت خزانه‌داری بریتانیا پیشنهاد کرده بود که بازار ارزهای دیجیتال باید بر اساس اصل «ریسک یکسان، نتیجه نظارتی یکسان – Same risk, Same Regulatory Outcome» تنظیم شود. «ریسک یکسان، نتیجه نظارتی یکسان» اصلی است که پیشنهاد می‌کند فعالیت‌های مالی یا سرمایه‌گذاری‌هایی با سطوح ریسک مشابه، باید مشمول اقدامات نظارتی قابل مقایسه باشند. با این حال اندرو گریفیث، وزیر خدمات مالی بریتانیا، در 20 ژوئیه پاسخ داد و این پیشنهاد را رد کرد.

بیشتر بخوانید: با تحلیل تکنیکال تتر قیمت این رمز ارز را پیش بینی کنید!

بریتانیا با طبقه‌بندی رمزارزها به عنوان قمار مخالفت کرد

خزانه‌داری بریتانیا معتقد است که تنظیم معاملات خرد در بازار ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاری در این نوع دارایی‌ها بدون پشتوانه، برخلاف توصیه وزارت خزانه‌داری است.

در حال حاضر، همه اشکال قمار در بریتانیا تحت قانون بازی (Gaming Act) قرار می‌گیرند و هدف این قانون جلوگیری از قمار اجباری و اجرای اقداماتی در راستای ضدپولشویی است. دولت بریتانیا اعلام کرد که پیروی از نظر وزارت خزانه‌داری می‌تواند منجر به دستورات متناقض بین تنظیم‌کننده‌های مالی شود و به طور احتمالی با توصیه‌های مورد توافق جهانی سازمان‌های بین‌المللی و نهادهای تنظیم‌کننده معیار، مقابله کند.

طبقه‌بندی رمزارزها به عنوان قمار

دولت تاکید کرد که در حال حاضر روی تنظیم بازار ارزهای دیجیتال کار می‌کند و یک قانون تنظیمی پیشنهادی را برای بحث به مجلس ارائه کرده است. آنها قصد دارند با صنعت ارزهای دیجیتال همکاری کنند تا از انطباق با معیارهای لازم در قانون خدمات مالی و بازارها (FSMA) اطمینان حاصل کنند. دولت بریتانیا انتظار دارد که این قانون تا اواخر سال 2023 لازم‌الاجرا شود و آنها اذعان دارند که توصیه‌های خزانه‌داری هنگام تدوین آن مورد توجه قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص اینکه بریتانیا با طبقه‌بندی رمزارزها به عنوان قمار مخالفت کرد چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا