رمزارزها

کمک‌های مالی رمزارزی به اوکراین در نبرد با روسیه از 200 میلیون دلار فراتر رفت!


گزارشی جدید نشان می‌دهد که کمک‌های مالی رمزارزی به اوکراین در نبرد با روسیه، مرزهای 200 میلیون دلار را درنوردیده است و روزبه‌روز نیز بیشتر می‌شود.

شرکت Crystal Blockchain اخیراً گزارشی منتشر کرده است که عنوان می‌کند کمک‌های مالی رمزارزی به اوکراین در نبرد با روسیه از 225 میلیون دلار گذشته است. از زمان آغاز جنگ دو کشور روسیه و اوکراین، شاهد کمک‌های بسیاری از طرف گروه‌های حامی اوکراین بوده‌ایم و ظاهراً این کمک‌ها نیز ادامه دارد و روز‌به‌روز بیشتر خواهند شد. لازم به ذکر است که بسیاری از فعالان حوزه ارز دیجیتال مانند بایننس نیز در این کمک‌های مالی نقش داشته‌اند.

بیشتر بخوانید: افزایش چشمگیر استفاده از ارز دیجیتال توسط داعش ؛ افراطی‌ها کدام رمزارز را بیشتر دوست دارند؟

کمک‌های مالی رمزارزی به اوکراین به 225 میلیون دلار رسید

حامیان و طرفداران اوکراین در زمان مقابله و جنگ با روسیه، بیش از ۲۲۵ میلیون دلار از طریق ارزهای دیجیتال به این کشور اهدا کرده‌اند. بازیگران مهم و سرشناس در صنعت ارزهای دیجیتال، از جمله بایننس و بنیان‌گذار ترون، جاستین سان، در این امر نقش داشته‌اند. این کمک‌ها برای خرید مهمات، تجهیزات پزشکی، سلاح و سایر وسایل جنگی برای دفاع از اوکراین مورد استفاده قرار گرفته است.

کمک‌های مالی رمزارزی به اوکراین به 225 میلیون دلار رسید

گزارش منتشرشده از شرکت Crystal Blockchain نشان می‌دهد که بیشترین میزان کمک‌ها در سال ۲۰۲۲ انجام شده است. در ماه مارس تقریباً ۱۰۰ میلیون دلار با استفاده از ارزهای دیجیتال به این کشور اهدا شد که موفق‌ترین ماه برای دریافت کمک‌های مالی در نظر گرفته می‌شود. همچنین ماه فوریه 2022 (زمانی که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه “عملیات نظامی ویژه” را آغاز کرد) با دریافت بیش از ۳۰ میلیون دلار در رتبه دوم قرار گرفت.

این شرکت اظهار داشت بیشترین کمک‌ها در قالب USDT با مقدار ۸۳ میلیون دلار، اتریوم (ETH) با مقدار ۷۹ میلیون دلار و بیت‌کوین (BTC) با مقدار ۴۱ میلیون دلار بودند.

کمک‌های ارز دیجیتالی به اوکراین به طور چشمگیری بیشتر از مقادیری است که به روسیه اهدا شده‌ است. شرکت تحلیلی بلاکچین Elliptic در ماه مارس امسال مشخص کرد که نیروها و افراد روسیه کمتر از ۵ میلیون دلار کمک‌های ارز دیجیتالی دریافت کرده‌اند.

شخصیت‌ها و سازمان‌های مختلف در صنعت ارزهای دیجیتال به حمایت از اوکراین پیوستند: بایننس ۱۰ میلیون دلار اهدا کرد، یکی از بنیانگذاران پولکادوت بیش از ۵ میلیون دلار DOT ارسال کرد، بنیان‌گذار ترون ۲۰۰ هزار دلار در USDT مشارکت کرد و ویتالیک بوترین بنیان‌گذار اتریوم تقریباً ۵ میلیون دلار ETH کمک کرد.

بوترین علی‌رغم تولد در روسیه، با اوکراین ابراز همبستگی کرد و درگیری نظامی را به عنوان “جنایت علیه مردم اوکراین و روسیه” محکوم کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره کمک‌های مالی رمزارزی به اوکراین چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

.

منبع: رمزارز نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا