بازگشت ۷۳ مهر ساسانی به کشور

بازگشت 73 مهر ساسانی به کشور

۷۳ مهر ساسانی به وطن بازگردانده شدند 

روز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت، مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد محموله‌ای باستانی شامل ۷۳ مهر ساسانی که مربوط به دوره ساسانی هستند از امریکا به ایران باز گردانده شد.این مجموعه در سال ۲۰۰۲ میلادی و زمانی‌که به صورت غیرقانونی در حال وارد شدن به کشور امریکا بود، از قاچاقچیان ضبط شده است و مدتی پیش توسط وزارت خارجه امریکا به ایران تحویل داده شد.این مهرها، با نقوش دوره ساسانی در حال حاضر در خزانه موزه ملی ایران، آماده برگزاری نمایشی در هفته میراث فرهنگی هستند.هنوز مشخص نیست قاچاقچیان این قطعات با ارزش باستانی را از کدام نقطه ایران یافته‌اند. این مهرها منقش به تصاویری از حیوانات و پادشاهان و یا کتیبه‌هایی به زبان پهلوی باستان هستند.

عضويت در خبرنامه پاسينيک کانال تلگرام پاسينيک

لطفا در نشر دانسته هاي خود کوشا باشيد.چنانچه اين مطلب به نظر شما جالب و مفيد بود آن را از طريق شبکه هاي اجتماعي زير با دوستان خود به اشتراک بگذاريد.

قبلی «
بعدی »

اکبر شاهبندری هستم،علاقمند به کارهای اینترنتی و مخصوصا وبگردی،در بین سایتها و گروه های اینترنتی مختلف جستجو میکنم و مطالب مورد علاقه خودم را در این وبسایت تحت عنوان مجله خبری تفریحی منتشر میکنم .

  • facebook
  • twitter
  • googleplus

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار