رمزارزها

شکایت از وام‌دهندگان کریپتو به دلیل کلاهبرداری بیش از یک میلیارد دلاری


«لتیتیا جیمز»، دادستان کل نیویورک، از سه شرکت حوزه کریپتو Gemini ،Genesis، شرکت‌های وابسته به آن‌ها و گروه ارز دیجیتال (DCG) به اتهام کلاهبرداری بیش از یک میلیارد دلاری از سرمایه‌گذاران شکایت کرد.

به گزارش TechCrunch، در این شکایت همچنین «سوئیچیرو “مایکل” مورو»، مدیرعامل سابق Genesis و «بری سیلبرت»، بنیانگذار و مدیرعامل DCG نیز به دلیل تلاش برای پنهان کردن زیان 1.1 میلیارد دلاری و «کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران و مردم» متهم شده‌اند.

کلاهبرداری وام‌گیرندگان کریپتو از سرمایه‌گذاران

طبق بیانیه دولت، حدود 230 هزار سرمایه‌گذار تحت‌تأثیر کلاهبرداری این سه شرکت قرار گرفته‌اند. همچنین طبق تحقیقات انجام‌شده، Gemini در مورد برنامه سرمایه‌گذاری خود، یعنی Gemini Earn، به سرمایه‌گذاران دروغ گفته و آن را «سرمایه‌گذاری کم‌ریسک» خوانده است، در حالی که این موضوع صحت ندارد.

دادستان کل نیویورک در بیانیه‌ای گفت:

«این کلاهبرداری نمونه دیگری از حضور عوامل بد را نشان می‌دهد که به صنعت تحت نظارت کریپتو آسیب می‌رسانند.»

براساس تحقیقات انجام شده، در ژوئن 2022 یکی از بزرگ‌ترین وام‌گیرندگان Genesis، یعنی صندوق تأمین کریپتو Three Arrows Capital، بدهی چند میلیارد دلار خود به این شرکت را پرداخت نکرده و سپس در ماه جولای اعلام ورشکستگی کرده است. همچنین ظاهراً در آن زمان یک وام‌گیرنده دیگر به نام Babel Finance با عدم پرداخت بدهی بیش از 100 میلیون دلاری وام خود باعث شده تا مجموع زیان Genesis به بیش از 1.1 میلیارد دلار برسد.

این شکایت در زمانی مطرح شده است که «سم بنکمن-فرید»، یکی از بنیانگذاران صرافی FTX و شرکت تجارت ارز دیجیتال Alameda، به اتهام کلاهبرداری و پولشویی در حال محاکمه‌شدن است. پس از اعلام ورشکستگی FTX و Alameda در نوامبر گذشته، بازار کریپتو با سقوط قابل‌توجهی همراه شد و همین امر باعث شد تا جنسیس اعلام ورشکستگی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا