کامپیوتر و سخت افزار

آیا انویدیا در حال آماده سازی برای عرضه کارت‌های گرافیک GeForce RTX 4080/4070 SUPER است؟


یک فاش کننده اطلاعات سخت‌افزار با نام Hongxing2020، درباره‌ی احتمال عرضه نسخه SUPER برای برخی از مدل‌های فعلی کارت‌های گرافیک شرکت انویدیا مانند RTX 4080/4070 صحبت کرده است. با این حال، لازم به یادآوری است که Hongxing2020 در گذشته هم درباره به‌روزرسانی نسخه RTX 30 SUPER صحبت کرده بود، اما در آن زمان محقق نشد. طبق اطلاعات فاش شده، حداقل سه کارت گرافیک برای به‌روزرسانی در نظر گرفته شده است.

با این حال، باید توجه داشت که شرکت انویدیا هنوز هیچ اعلام رسمی درباره عرضه نسخه SUPER در سری RTX 30 خود منتشر نکرده است. این خبر تنها براساس اطلاعات فاش شده و پیگیری لیکر Hongxing2020 است. بنابراین، هرچند پیگیری اخیر این لیکر دقیق‌تر بوده است، اما هنوز هم جای تردید وجود دارد.

جزئیات عرضه احتمالی کارت گرافیک‌های RTX 4080/4070 SUPER

به‌روزرسانی شایعه شده شرکت انویدیا شامل سه کارت گرافیک RTX 4080 SUPER، RTX 4070 Ti SUPER و RTX 4070 SUPER است. تمامی خط تولید هنوز تایید نشده است و نمی‌توان نظر قطعی داد که آیا همه این کارت‌ها واقعا عرضه خواهند شد یا خیر.

علاوه بر این، این اطلاعات نشان می‌دهد که شرکت انویدیا ممکن است برای اولین بار کارت گرافیک Ti SUPER را معرفی کند. این نامگذاری جدید نشان دهنده تغییر در روش‌های نامگذاری سنتی این شرکت است. در گذشته، عبارت Ti نشان دهنده یک مدل با مشخصات بالاتر بود که در هر زمان مناسب برای شرکت انویدیا منتشر می‌شد. در مورد سری RTX 40، شما بلافاصله مدل‌های RTX 4070 Ti و RTX 4060 Ti را در مقایسه با نسخه‌های غیر Ti به دست می‌آورید.

کارت گرافیک‌های سری RTX 40

از سوی دیگر، زمانی که شرکت انویدیا قصد داشت چندین کارت گرافیک را به‌روزرسانی کند، از واژه SUPER برای به‌روزرسانی‌های سری میانی استفاده می‌کرد، مانند این مورد. تاکنون، هیچ فاش کننده اطلاعات قابل اعتماد دیگری در مورد این به‌روزرسانی جدید اطلاعاتی ارائه نکرده است. با این حال، اگر این اطلاعات درست باشد، احتمالاً منابع دیگری در آینده جزئیات و اخبار بیشتری در این رابطه منتشر خواهند کرد. با توجه به اینکه جزئیات خاص و تاریخ عرضه مشخص نشده است، در حال حاضر پیش‌بینی در مورد این موارد زودهنگام خواهد بود.

بین کارت گرافیک‌های RTX 4080 و RTX 4090 تفاوت قابل توجهی در عملکرد و مشخصات وجود دارد، بنابراین کارت گرافیک GeForce RTX 4080 Ti سعی خواهد کرد این فضا را پر کند. گفته شده است که قیمت این کارت برابر با ارزش تمام شده RTX 4080 خواهد بود. همچنین نسخه غیر-SUPER نیز تخفیف قیمت خواهد گرفت و این مورد ممکن است برای سایر کارت‌های به‌روز شده نیز صادق باشد.

به طور کلی، این خبرها نشان می‌دهند که شرکت انویدیا ممکن است در آینده نزدیک نسخه SUPER را برای برخی از مدل‌های کارت گرافیک فعلی خود عرضه کند، اما تا زمان اعلام رسمی از سوی این شرکت، هیچ تاییدی درباره این به‌روزرسانی‌ها وجود ندارد.

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)