بازار خودرو

مردودی 20 درصد خودروهای نو در آزمون معاینه فنی


مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی تهران از مردودی 20 درصد خودروهای نو در آزمون معاینه فنی برتر خبر داد. هرچند خودروهای صفرکیلومتر تا 4 سال از گرفتن معاینه فنی معاف هستند، اما بهتر است مالکان در این آزمون‌ها شرکت کنند.

به گزارش تکراتو و به نقل از تسنیم، شادی مالکی، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران اظهار کرده خودروهای صفر کیلومتر تا چهار سال از گرفتن معاینه فنی معاف هستند و پلیس راهور هیچ گونه اعمال قانونی روی این خودروها ندارد؛ با این حال، برای اینکه مالکان نسبت به گرفتن معاینه فنی برتر و تخفیف در طرح‌های ترافیکی بهره‌مند شوند، حتما باید در آزمون‌ها شرکت کنند.

بیشتر بخوانید: طرح جدید پلیس برای ابطال آنی معاینه فنی خودروهای آلاینده

مردودی 20 درصد خودروهای نو در آزمون معاینه فنی

مالکی گفت: «طبق آمارها حدود 20 درصد این خودروها در آزمون‌های معاینه فنی برتر مردود می‌شوند که حدود پنج درصد بخاطر نقص فنی در سیستم ترمز و مابقی بدلیل نقص فنی در سیستم موتور است.»

مردودی 20 درصد خودروهای نو در آزمون معاینه فنی

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران گفت:

«زمان معافیت خودروهای غیر مشمول (صفر کیلومتر تا چهار سال) از معاینه فنی بسیار طولانی است و طبق لایحه پیشنهادی که به شورای شهر تهران و همچنین شورای عالی استان‌ها ارائه خواهد شد، زمان معافیت این دسته از خودروها به سه سال کاهش داده‌ایم.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص مردودی 20 درصد خودروهای نو در آزمون معاینه فنی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا