کامپیوتر و سخت افزار

گیگابایت تایید کرد که Radeon RX 6750 GRE با حافظه 12 گیگابایتی 26 مهر عرضه می‌شود


به‌عنوان یادآوری باید گفت، طی دو ماه گذشته، در اینترنت شایعاتی درباره عرضه کارت گرافیک Radeon RX 6750 GRE منتشر شده است. این مدل کارت گرافیک قرار است پس از معرفی RX 7900 GRE در اواخر جولای عرضه شود. عبارت “GRE” به “Golden Rabbit Edition” یا نسخه خرگوش طلایی اشاره دارد که به مناسبت سال خرگوش در چین برگزار می‌شود.

مهم است به یاد داشت که این کارت گرافیک RX 6750 GRE در خارج از چین قابل خرید از طریق بازار DIY نیست. با این حال، می‌توان آن را از طریق یکپارچه سازهای مختلف سیستم در سراسر جهان تهیه کرد. این به این معناست که شما می‌توانید از طریق تولیدکنندگان سخت‌افزار یا فروشندگان معتبر کامپیوتر در سراسر جهان، این کارت گرافیک را تهیه کنید.

ویژگی‌های کارت گرافیک Radeon RX 6750 GRE که به زودی عرضه خواهد شد

در ابتدا، حدس و گمان هایی وجود داشت که RX 6750 GRE ممکن است به سادگی یک “RX 6700 10GB اورکلاک شده” باشد. با این حال، اطلاعات اخیر نشان می‌دهد که ممکن است اینطور نباشد. این کارت گرافیک خیلی دیرتر از سری اصلی پردازنده‌های گرافیکی RDNA2 معرفی شد، زیرا اساساً از یک کارت رمزنگاری BC-2235 به یک محصول بازی تغییر کاربری داده شد.

از لحاظ توان مصرفی، RX 6750 GRE دارای TBP نسبتاً پایین به اندازه 170 وات است. این به این معنی است که کارت گرافیک قدرت مصرف کمتری نسبت به برخی از کارت‌های دیگر دارد. این ویژگی می‌تواند برای کاربرانی که منابع برق محدود دارند یا سیستم‌های آن‌ها با خنک‌کننده ضعیف تجهیز شده است، مناسب باشد. این کارت گرافیک یک نامزد عالی برای انجام یک “GREmakeover” با افزایش TBP بود.

با توجه به این توضیحات، می‌توان نتیجه گرفت که RX 6750 GRE یک کارت گرافیک قابل قبول است که با افزایش TBP، تغییراتی در عملکرد آن ایجاد می‌شود. با این حال، به دلیل اطلاعات محدود در دسترس، هنوز نمی‌توان به صورت قطعی ادعا کرد که این کارت گرافیک واقعاً یک “RX 6700 10GB با اورکلاک” است یا خیر.

گیگابایت تایید می کند که Radeon RX 6750 GRE با حافظه 12 گیگابایتی در 26 مهر عرضه می شود
رزرو کارت گرافیک Radeon RX 6750 GRE

بر خلاف حدس‌ها و شایعات قبلی، گیگابایت چین اعلام کرده است که این مدل دارای 12 گیگابایت حافظه است که شایعات قبلی را رد می‌کند. با توجه به این، مشخصات دقیق کارت گرافیک هنوز تایید نشده است. بسیار احتمال دارد که این کارت بر اساس کارت گرافیک Navi 22 باشد، اما تعداد پردازنده‌های جریان فعال (Stream Processors) فعال در این چیپ هنوز مشخص نیست. با توجه به اینکه مدل‌های GRE به گونه‌ای طراحی شده‌اند که SKUهای مقرون‌به‌صرفه‌تری داشته باشند، مشخصات هسته مورد انتظار 2304 هیچ جای تعجبی ندارد. متأسفانه، هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه RX 6750 GRE همانند سایر پردازنده‌های گرافیکی Radeon منتشر خواهد شد، وجود ندارد. طبق گفته شرکت گیگابایت، RX 6750 GRE در تاریخ 26 مهر ماه (18 اکتبر) عرضه خواهد شد. این شرکت در حال حاضر پیش خرید برای دو مدل، به نام EAGLE و GAMING RX 6750 GRE را پذیرفته است.

امتیاز: 5.0 از 5 (1 رای)