افتادگی شکم و باورهای غلط درباره آن

افتادگی شکم و باورهای غلط درباره آن

۶ باور غلط که باعث افتادگی شکم می‌شوند:


۱- برای جلو گیری از افتادگی شکم و سفت شدن  آن باید حرکات مربوط به آن را هر روز انجام دهید.

دلیل: عضلات شکم نیاز به استراحت و بهبودی دارند. در طول زمان استراحت است که ماهیچه ساخته می‌شود. “کتی کیلر” مربی و نویسنده کتاب “تمرین‌های کتی برای هنر پیشگان” اظهار می‌دارد که: “انجام تمرین‌های شکمی برای ۳ تا ۵ روز در هفته موجب می‌شود شما عضلات سفت و شکم صافی پیدا کنید.” افتادگی شکم

۲- تمرین کامل شکم نیم ساعت طول می‌کشد

دلیل: کیلر معتقد است. “اگر نیم ساعت طول بکشد تا شما احساس کنید عضلات شکمتان در تحرک هستند، پس احتمالاً حرکات را اشتباه انجام می‌دهید. من مربی “جنیفر آنیستون” بودم و ما هر هفته ۳ روز بیش از ۵ دقیقه بر روی شکم کار نمیکردیم. نحوه انجام دادن حرکات را مجدداً بازبینی نمایید و بر روی مدت زمان تمرکز نکنید. همیشه کیفیت مهم‌تر از کمیت است. افتادگی شکم

۳- دراز نشست خیلی آرام، عضلات را محکم‌تر می‌کند

دلیل: آنقدر که روند معمولی دراز نشست شما را لاغر می‌کند، آرام انجام دادن آن به آب شدن چربی‌ها کمک نمی‌کند. در حقیقت کندی در انجام حرکات اصلا سودمند نیست. تمرینات باید به شما در هر حالتی کمک کنند: چه بخواهید وارد ورزش کیک بوکس شوید چه بخواهید یک چمدان را از روی زمین بلند کنید. در هر دو حالت ذکر شده شما کارهای خود را که در حالت اسلو موشن (slow motion) انجام نمی‌دهید.

۴- بهترین زمان برای انجام حرکات شکمی، آخر تمرین‌ها می‌باشد

دلیل: “گیلبرت ویلت” محقق، فیزیوتراپیست و استاد دانشگاه نبراکسا، دانشکده علوم پزشکی می‌گوید: “هیچ فرقی نمی‌کند شما چه زمان، ورزش‌های شکمی را انجام دهید، فقط درست انجام دادن و ثبات در تمرینات است که باید مورد توجه قرار گیرد.” بنابراین بهترین زمان وقتی است که احساس کنید می‌خواهید تمرینات را انجام دهید. اما اگر می‌خواهید در ابتدای تمرینات، حرکات مربوط به شکم را انجام دهید، اول باید خودتان را حسابی گرم کنید. هنگامیکه خون در گردش باشد، می‌توان به آسانی از بروز بسیاری از آسیب دیدگی‌ها جلوگیری کرد.

۵- با انجام حرکات پایلیت (Pilates) نمی‌توانید شکم خود را ۶ تکه کنید
افتادگی شکم
دلیل: “کیمبرلی لیون” یک مربی خصوصی در لوس آنجلس معتقد است که: “این حرکات بیشترین تاثیر را بر روی شکم شما می‌گذارند و اگر آنها را به همراه یک رژیم غذایی سالم انجام دهید، به طور حتم می‌توانید لایه‌های مورد نظر خود را بر روی شکم به وجود آورید. شکل شکم، قد و بلندی نیم تنه بالایی شما، جزء اموری هستند که به ژن‌هایتان ارتباط پیدا می‌کند.”
افتادگی شکم
۶- بدون وزنه و دستگاه نمی‌توانید شکم خود را آب کنید

دلیل: شما به هیچ وجه به وزنه نیازی ندارید، البته بسیاری از ورزشکاران برای اینکه توانایی و قدرت خود را افزایش دهند از وزنه استفاده می‌کنند. لیون می‌گوید: “بسیاری از دستگاه‌ها و وزنه‌ها برای استفاده خانم‌ها طراحی نشده‌اند، اگر شما به طور مناسب در دستگاه قرار نگیرید، ممکن است فشار به قسمت‌های که نباید، وارد شود. او برای ما یک نصیحت دیگر هم دارد: به زمین بچسبید که هم موثر است، هم ارزان و آنرا در هر جایی به راحتی می‌توانید پیدا کنید.

عضویت در خبرنامه پاسینیک

قبلی «
بعدی »

اکبر شاهبندری هستم،علاقمند به کارهای اینترنتی و مخصوصا وبگردی،در بین سایتها و گروه های اینترنتی مختلف جستجو میکنم و مطالب مورد علاقه خودم را در این وبسایت تحت عنوان مجله خبری تفریحی منتشر میکنم .

  • facebook
  • twitter
  • googleplus

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار