کوچک کردن شکم و باید ها و نباید ها

توصیه‌هایی مفید برای کوچک کردن شکم

توصیه‌هایی مفید برای کوچک کردن شکم

آیا از سایز شکم خود راضی نیستید؟ آیا قادر به پوشیدن لباس دلخواه خود نیستید؟

شما هم مـی‌تـوانید شکم خود را به راحتـی آب کنید، این روشها شمارا برای کوچک کردن شکم و تناسب اندام یاری میکند وشما را در هر زمان آماده پوشیدن لباس دلخواهتان می‌کند:

برای کوچک کردن شکم خوردن هله هوله را قطع کنید

دکـتر “لزلی بونسی” از دانشگاه پترزبورگ، بخش پزشکی اظــهار می‌دارد: “بسیاری از آبنبات‌ها و اسنک‌ها شامل گـلیسـیرین و شــکر بالایی هسـتند. در معده به طور کامل هضم نمی‌شوند و این امر سبب می‌شود که شکم شما نفخ کند.”

نرمش ملایم و متعادل را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

دکتر “دیانا تیلور” از دانشگاه ایالت کالیفرنیا، بخش حفظ سلامتی معتقد است که: “ورزش‌های سنگین، فشار و تنش فراوانی را بر روی بدن شما وارد می‌آورند و همین امر موجب می‌شود که عضلات برای مدت زمان طولانی نرم و سست باقی بمانند. اما نرمش ملایم و متعادل (مثل یوگا و پیاده‌روی) به آب شدن چربی‌ها و کوچک کردن شکم سرعت می‌دهد و مشکل شما را در مدت زمان کمتری حل می‌کند.”

در مصرف نمک و ادویه زیاده روی نکنید

مصرف بیش از حد ادویه‌جات و نمک‌ها باعث می‌شود که شکم شما نفخ کند. یک چهارم فنجان سس کچاپ سه برابر مقدار سدیمی که بدن شما در طول روز نیاز دارد، را فراهم می‌سازد. یک قاشق سوپخوری سس سویا جایگزین مناسبی برای آن خواهد بود. کوچک کردن شکم

برای کوچک کردن شکم پتاسیم مصرف کنید.

این ماده طبیعی ادرار آور بوده و اثر نفخ آور نمک را از بین می‌برد. می‌توانید آنرا در گوجه فرنگی، موز، ماهی قزل آلا، بادام و گیلاس پیدا کنید.

به میزان لازم آب بنوشید.

نوشیدن آب به میزان لازم، باعث می‌شود تا آبی که در بدن شما به دلیل وجود نمک جمع شده به آسانی خارج شود و نفخ شکمتان از بین برده و به کوچک کردن شکم کمک خواهد کرد.

برای کوچک کردن شکم این حرکات ورزشی را به برنامه ورزشی روزانه خود اضافه کنید.

با انجام این ۴ حرکت، شکم صاف و جذابی که آرزویش را داشتید پیدا می‌کنید. ۳ تمرین اول، تمام عضلات شکم را به حرکت وا می‌دارند؛ اثر چهارمی بر روی پهلو‌ها می‌باشد. هر کدام از این حرکات را به ورزش‌های روزانه خود اضافه کنید، آنگاه متوجه خواهید شد که پس از چندی باید برای خود لباس جدیدی خریداری کنید.

۱-دراز نشست استاندارد


در حـالی کـه زانــوهایتان خم شده بر روی زمین دراز بکشید. کـف پاهـا صـاف اسـت و بــر روی زمین قرار می‌گیرد. انگشتان دست را پشت سر بگذارید. آرنج‌ها بـســمت طرفین باشد. در هـمان حال آرنج‌ها را به زانو بزنید و سپس بالای کمر و شانه‌هـا را به عقب بیاورید تا به زمین بخورند. در حین انجام حرکـت، سـر صـاف اســت و فـاصله چانه از سینه حذف می‌شود. برای چـند ثانیه در آن حال باقی می‌مانید و سپس به وضعیت اولیه باز می‌گردید. کوچک کردن شکم

توجه: سر خود را با دستانتان نکشید! تصور کنید طنابی به دور کمر شما بسته شده و حرکت را با فشاری که به عضلات شکم و کمر می‌آورید انجام دهید.

۲-
دوچرخه


روی زمیـن دراز بـکشـیـد و دسـت‌هـا را پشـت سـر بـگـذاریــد. زانوهایتان را خم کنید و پاها را از زمین بلند کنید به طوری کـه ماهیچه ساق پا به موازات زمین قرار بگیرد. آرنج یکی از دست‌هـا را به سمت زانوی مخالف بیاورید. در این حالت پاها باید با هـم زاویـه ۴۵ درجـه بسـازنـد. ایـن حـرکـت را بـرای هر دو طرف انجام دهید. کوچک کردن شکم

نکته‌ای برای تازه کارها: برای شروع می‌توانید پاهای خود را بر روی زمین نگاه دارید. زمانی که آرنج خود را به سمت پا می‌آورید زانویتان را بلند کنید تا به هم برسند. سپس دوباره آنرا روی زمین قرار دهید و حرکت را یکمرتبه دیگر تکرار کنید.

۳-دراز نشست عمودی


روی زمـیــن دراز بکشید، پاهایتان را به صورت مستقیم به بالا ببـریـد، دسـت‌هــای خود را نیز به طور عمودی در دو طرف بدن نگه دارید. سعی کنید نوک انگشتان دست را به نوک انگشتان پــا بـرسـانید. در این حرکت باید پاها را تا آنجا که می‌توانید به بالا بیاورید تا استخوان باسن از روی زمین بلند شود. کوچک کردن شکم

نکته‌ای برای تازه کارها: بجای اینکه بطور همزمان دستـهـا و پـاهـای خـود را بـلـنـد کنید، می‌توانید ابتدا نیم تنه بالایی و سپس قسمت پایین بدن را بلند کنید.

۴-پهلو ها


بـه سمت یکی از پهلوها دراز بکشید، زانوهای خو را خم کنید و بـازویتـان را بـه طور کامل بر روی زمین قرار دهید، در حالی که آرنـج با شـانه در یک راستا باشد. تمام وزن خود را بر روی بازو وارد آورید و نیم تنه بالای بدن و باسن را به آرامی از روی زمین بلند کنید، بطوریکه یک خط مستقیم از زانو تا سر حاصل شود. هـر چقدر می‌توانید در این حالت بمانید. برای شروع ۱۰ تا ۲۰ ثـانـیـه کـافی اســت. مدت زمان این حرکت را باید تا یک دقیقه افـزایــش دهیـد. حرکت را برای طرف مقابل نیز انجام دهید. هر چه قوی‌تر می‌شوید، سعی کنید به بازوها و سپس پاها نیز کشش بدهید و بعد هر دو را با هم بکشید.

نتیجه بیشتر در زمان کمتر

“لیو جردن”، مربی تناسب اندام در مجموعه ورزشی اکینوکس در شهر نیویورک، رازها را برای ما فاش می‌کند:

  • حرکات را کمی آرام‌تر انجام دهید: با چهار شماره بالا بیایید و با ۴ شماره به حالت اول باز گردید.
  • ۵ تا ۱۰ ثانیه در دشوارترین حالت دراز نشست باقی بمانید.
  • حرکات خود را کم کم انجام دهید: این کار باعث می‌شود تا عضلات شکم از سایر ماهیچه‌ها جدا شده و تاثیر تمرینات مستقیماً بر روی شکم وارد شود.

شکم خود را صاف کنید


 انجام این حرکت به شما در کوچک کردن شکم کمک می‌کند . در حالی که صورتتان در مقابل زمین قرار دارد، بر روی شکم دراز بکشید. وزنتان را بر روی کمر و شکم بدهید و سعی کنید دست‌ها و پاها را از روی زمین بلند کنید. برای چند ثانیه در این وضعیت باقی بمانید. سپس به موقعیت اولیه باز گردید و یک مرتبه دیگر این حرکت را تکرار کنید.

منبع از مجله اینترنتی زن روز

عضویت در خبرنامه پاسینیک

قبلی «
بعدی »

اکبر شاهبندری هستم،علاقمند به کارهای اینترنتی و مخصوصا وبگردی،در بین سایتها و گروه های اینترنتی مختلف جستجو میکنم و مطالب مورد علاقه خودم را در این وبسایت تحت عنوان مجله خبری تفریحی منتشر میکنم .

  • facebook
  • twitter
  • googleplus

1 دیدگاه

  1. پینگ بک: برای داشتن شکم صاف و تخت این توصیه ها را دنبال کنید | مجله خبری تفریحی پاسینیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار