کامپیوتر و سخت افزار

خنک کننده نمونه اولیه RTX 40 انویدیا یک فن مخفی داشت


انویدیا در ابتدا قصد داشت یک طراحی خنک کننده با چهار اسلات عظیم را برای پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 40 خود معرفی کند. اما در نهایت، آنها این ایده را به سود یک رویکرد مرسوم تر کنار گذاشتند. در طول یک سال گذشته، تصاویری از این خنک کننده نمونه اولیه RTX 40 به تدریج به اشتراک گذاشته شد، که منجر به گمانه‌زنی‌های زیادی شد که ظاهرا تا این لحظه در هیچ کدام از محصولات این سری استفاده نشده است.

خنک کننده انویدیا RTX 4090 Ti/TITAN به حراج گذاشته شد

قسمت برد PCB همچنان ناشناخته باقی مانده است

با این وجود، نگاه اجمالی به آنچه انویدیا برای پردازنده گرافیکی دسکتاپ پرچمدار خود در نظر گرفته بود، جذاب است. این کارت گرافیک پیشنهادی دارای یک PCB است که با زاویه 90 درجه نسبت به رابط PCIe نصب شده است و اخیراً فاش شده است که از یک سیستم خنک کننده سه فن نیز استفاده می‌کند که فن سوم به طور هوشمندانه‌ای در داخل هیت سینک عظیم پنهان شده است.

خنک کننده نمونه اولیه RTX 40

آخرین عکس‌های منتشر شده، دوباره توسط همان منبع (هایکا) به اشتراک گذاشته شد که قبلاً تصاویر مشابهی را منتشر کرده بود. این نشان می‌دهد که این فرد بیشتر بخش خنک‌کننده آن را در اختیار دارد، اگرچه بخش برد PCB هنوز ناشناخته باقی مانده است.

به گفته مالک، خنک کننده این کارت گرافیک با 22 لوله حرارتی و یک محفظه بخار طراحی شده است تا جای منحصر به فرد PCB را تامین کند. چیدمان کابل‌ها نیز قابل توجه بود، از جمله کابل 12VHPWR که در اطراف هیت سینک حلقه می‌زند زیرا به دلیل تغییر مکان PCB هیچ نقطه اتصال دیگری وجود نداشت.

خنک کننده نمونه اولیه RTX 40
خنک کننده نمونه اولیه RTX 40

اخیراً نیز شایعاتی منتشر شده است مبنی بر اینکه ممکن است انویدیا دیگر به دنبال عرضه کارت گرافیک RTX 4090 Ti نباشد. با این حال، هیچ اشاره‌ای به برنامه‌های لغو مدل TITAN ADA که در برخی مواقع با رنگ‌بندی متمایز سری TITAN دیده شده بود، نشده است. بنابراین هنوز ممکن است شانسی برای مشاهده‌ی این قالب و خنک کننده عظیم الجثه در آینده داشته باشیم.

مطالب مرتبط:

امتیاز: 5.0 از 5 (3 رای)