کامپیوتر و سخت افزار

گیگابایت اولین مادربرد AMD A620 Mini-ITX را عرضه می کند


چند هفته از عرضه چیپست پایه AMD A620 برای سوکت AM5 می‌گذرد. تاکنون هیچ یک از شرکت‌های ایسوس، MSI، ازراک و بایواستار مادربرد Mini-ITX با چیپست A620 را عرضه نکرده‌اند. بنا به گفته این شرکت‌ها، آن‌ها قصد دارند که بین ژوئن و جولای عرضه محصول خود را عرضه کنند، اما ظاهرا گیگابایت در این کار پیش دستی کرده است و اولین مادربرد AMD A620 Mini-ITX را معرفی کرده است و حالا می‌توانیم به اولین مورد آن نگاهی داشته باشیم.

مادربرد های 86 دلاری AMD A620 – باندل گیمینگ AM5 با 400 دلار

سیستم‌های AMD AM5 ارزان قیمت به زودی در رایانه‌های کوچک‌تر استفاده می‌شوند

چیپست AMD A620 از اورکلاک پردازنده مرکزی پشتیبانی نمی‌کند و همچنین توان پشتیبانی از PCIe Gen5 را هم نخواهد داشت. حتی مادربردهای رده پایه A620 فاقد پشتیبانی از پردازنده‌های مرکزی با وات بالا هستند، اما مادربرد Mini-ITX گیگابایت ممکن است در یک دسته دیگر قرار گیرد.

 اولین مادربرد AMD A620 Mini-ITX

مادربرد Gigabyte UD A620I-AX یک محصول ارزان قیمت است که برای پشتیبانی از دو ماژول حافظه DDR5 و یک دستگاه PCIe Gen4 x16 طراحی شده است. این مادربرد دارای دو پورت SATA است و برای کار کردن به کانکتورهای برق 24+8 پین نیاز دارد. همچنین می‌توان بر روی آن از پورت WiFi-AX و اترنت هم استفاده کرد که در واقع ممکن است 2.5 گیگابایت باشد. ضمن اینکه یک اسلات NVMe M.2 با هیت سینک وجود دارد.

انتظار می‌رود این شرکت به زودی اولین مادربرد AMD A620 Mini-ITX خود را به صورت رسمی معرفی کند. با توجه به ویژگی‌های ذکر شده، قیمت آن نیز ممکن است در بخش بالای جدول قرار بگیرد، اما این قیمت نهایتا باید در حدود 100 دلار باشد که در حال حاضر بالاترین قیمت برای مادربردهای Gigabyte A620 است.

مطالب مرتبط:

بدون امتیاز