بازار خودرو

معضل تامین ارز خودروسازان در هفته جاری برطرف می‌شود

[ad_1]

ظاهراً معضل تامین ارز خودروسازان در همین هفته برطرف خواهد شد. با این کار دیگر بهانه‌ای برای تیراژ کم تولید در دست خودروسازان باقی نمی‌ماند.

منوچهر منطقی، معاون حمل‌ونقل وزارت صمت عنوان کرد، توافقی با بانک مرکزی صورت گرفته تا بتوانیم معضل تامین ارز خودروسازان را حل کنیم. این کار احتمالاً در همین هفته تکمیل خواهد شد و خودروسازان باید به تعهدات خود برای رسیدن به هدف 1.7 میلیون دستگاه در سال جاری عمل کنند. این میزان توسط وزارت صمت تعیین شده و دسترسی به آن نیازمند تأمین ارز بود که با توافق حاصل شده باید مشکل حل و فصل شود.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید: معضل تامین ارز واردات خودرو رفع شد [+زمان ترخیص خودروهای وارداتی]

معضل تامین ارز خودروسازان برطرف خواهد شد

ارز خودروسازان این هفته تامین می‌شود. معاون حمل‌ونقل وزارت صمت گفت: «ارز موردنیاز خودروسازان بر اساس توافقات انجام‌شده میان وزارت صمت و بانک مرکزی این هفته تامین خواهد شد.»

معضل تامین ارز خودروسازان برطرف خواهد شد

منوچهر منطقی، معاون حمل‌ونقل وزارت صمت، تاکید کرد:

این ارز در مرحله نخست شامل خودرو‌هایی است که بیشترین میزان خودکفایی را دارند و سپس به محصولات عرضه‌شده در سامانه یکپارچه خودرو اختصاص دارد؛ همچنین خودرو‌های سنگین هم در گروه دوم قرار دارند.

بر اساس اعلام وزارت صمت، در 2 ماه نخست امسال نسبت‌به مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۵درصدی تولید خودرو در کشور رقم خورد که خودروسازان داخلی بیشتر از ۵/ ۱میلیون دستگاه تعهد پیش‌فروش براساس ثبت‌نام متقاضیان در طرح یکپارچه خودرو داشته‌اند. برنامه تولید امسال نیز از سوی وزارت صمت ۷/ ۱میلیون دستگاه اعلام شده است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص برطرف شدن معضل تامین ارز خودروسازان چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا