بازار خودرو

عرضه محصولات بهمن موتور با قیمت شورای رقابت تکذیب شد؛ بی‌قیدی محض به مصوبات شورای رقابت!

[ad_1]

در شرایطی که برخی رسانه‌ها خبر از عرضه محصولات بهمن موتور با قیمت شورای رقابت برای خودروهای مونتاژی دیگنیتی و فیدلیتی داده بودند، این خبر حالا رسما توسط بهمن موتور تکذیب شده است.

به گزارش تکراتو و به نقل از اسب بخار، بهمن موتور طی اطلاعیه‌ای در رابطه با عرضه محصولات بهمن موتور با قیمت شورای رقابت بیان داشت: «خودروهای دیگنیتی و فیدلیتی را به ترتیب با قیمت 935 و 844 میلیون تومان به فروش می‌رساند و خودروهای خود را با کمترین قیمت به بازار عرضه می‌کند.»

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

طبق اعلام گروه بهمن، دو خودرو مونتاژی دیگنیتی و فیدلیتی با محاسبه مالیات، ارزش افزوده، بسته بندی قطعات (CKD)، حمل از کارخانه تا بنادر چین، حمل دریایی به بنادر ایران، هزینه‌های حقوق و عوارض گمرکی، انبارداری، THCو غیره، حمل داخلی کانتینر به محل کارخانه و برگشت آن به بنادر، هزینه‌های تولید، سربار، هزینه‌های بانکی، مالی، هزینه‌های توزیع و فروش، هزینه‌های توسعه خدمات فروش و پس از فروش، به ترتیب با قیمت 935 و 844 میلیون تومان عرضه خواهند شد و این شرکت تعهدی در کنترل بازار آزاد ندارد و این امر وظیفه وزارت صمت بوده لذا گروه بهمن در دسته خودروسازانی قرار دارد که خودروهای خود را با نازل‌ترین قیمت به بازار ارائه می‌کند. ‌

این اطلاعیه اما نهایتا تکذیب شد!

بیشتر بخوانید: قیمت کارخانه محصولات مدیران خودرو خرداد 1402 [+جدول]

تکذیب عرضه محصولات بهمن موتور با قیمت شورای رقابت

امیر میرمنصف، رئیس سازمان فروش و خدمات پس از فروش گروه بهمن در واکنش به انتشار خبری در خصوص کاهش قیمت محصولات بهمن خودرو در سایت‌های خبری گفت قیمت‌های اعلامی شورای رقابت مورد قبول هیچ‌یک از شرکت‌های خودروسازی نخواهد بود.

عرضه محصولات بهمن موتور با قیمت شورای رقابت

امیر میرمنصف، رئیس سازمان فروش و خدمات پس از فروش گروه بهمن در خصوص تعیین قیمت محصولات گروه بهمن عنوان کرد:

گروه بهمن طبق سیاست منطقی و بر پایه قوانین کشور در راستای عرضه محصولات باکیفیت با قیمت‌های رقابتی در تاریخ ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ با مشخص شدن قیمت دلار در سامانه ارزی نیمایی (حدود ۴۰ هزار تومان به جای ۲۸ هزار تومان در سال ۱۴۰۱) و طبق افزایش هزینه شاخص‌های اقتصادی سال جاری شامل تعرفه‌های مالی و طبق استاندارد مالی، قیمت محصولات خود را تعیین و آنها را به سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده نیز اعلام کرد.

رئیس سازمان فروش و خدمات پس از فروش گروه بهمن در ادامه گفته‌های خود بیان کرد در مورد قیمت‌های شورای رقابت نیز با وجود این‌که ۶ ماه از آن می‌گذرد هنوز اطلاعیه رسمی توسط این شورا یا مراجع ذی‌صلاح به این شرکت و سایر خودروسازان و حتی وزارت صمت ارسال نشده و خبرهایی که به‌عنوان قیمت‌های جدید شورا اعلام شده فقط در فضای مجازی بوده و نظر وزارت صمت نامشخص است.

عرضه محصولات بهمن موتور با قیمت شورای رقابت تکذیب شد

میرمنصف خاطرنشان کرد قیمت‌های غیر رسمی منتشر شده طبق نرخ هر دلار ۲۸ هزار تومان و طبق شاخص‌های اقتصادی نیمه نخست سال قبل محاسبه شده که به هیچ‌عنوان مبنایی برای نیمه اول سال ۱۴۰۲ نبوده و به همین دلیل مورد قبول هیچ‌یک از شرکت‌های خودروسازی نیست.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص عرضه محصولات بهمن موتور با قیمت شورای رقابت چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا