کامپیوتر و سخت افزار

مادربردهای جدید H510 ایسوس با تراشه‌های H470 عرضه می شوند

[ad_1]

برخی از شرکای تولید کننده مادربرد اینتل، مانند ایسوس در حال ارائه مادربردهای جدید H510 برای پردازنده مرکزی دسکتاپ LGA 1200 هستند. چیزی که در مورد این مادربردها تعجب آور است این نکته است که آنها از یک تراشه با عمر بیش از سه سال استفاده می‌کنند، که در دنیای سخت افزار عدد بالایی به حساب می‌آید.

چهار مادربرد mATX جدید با پشتیبانی از سخت افزار PCIe 4.0

توییت اخیر Momomo_US نشان می‌دهد که ایسوس در حال آماده‌سازی چهار مادربرد H510 است که برای رایانه‌های شخصی سطح پایه هدف گذاری شده است. این مادربردها شامل PRIME H510M-A R2.0-CSM، PRIME H510M-E R2.0-CSM، H510M-E R2.0 و PRIME H510M-A R2.0 هستند. جزئیات مادربردهای ذکر شده را می‌توانید از طریق لینک‌های زیر مشاهده کنید:

هر چهار مادربرد اصلی با طراحی mATX و پشتیبانی از سخت افزار PCIe 4.0 و دارای طیف وسیعی از هیت سینک‌ها هستند. سری H510M-A دارای هیت سینک برای VRM و اسلات M.2 است.

مادربردهای جدید H510 ایسوس

مادربردهای H510 با تراشه‌های H470!

جالب‌ترین جنبه این مادربردهای ایسوس H510 این است که به طور رسمی برای پردازنده‌های نسل یازدهم اینتل Rocket Lake عرضه شدند. البته اینتل سازگاری لازم را بین پردازنده‌های مرکزی Comet Lake و Rocket Lake را ارائه کرد و هر دو می‌توانستند روی یک پلتفرم مادربرد استفاده شوند. اما با این حال، موضوع کمی متفاوت است.

در حالی که این مادربرد به عنوان سری H510 برچسب گذاری شده است، اما چیپست واقعی در این مادربردها H470 است که به نسل Comet Lake برمی‌گردد. این امکان وجود دارد که با استفاده از چیپست H470 که توسط مادربردهای H510 استفاده می‌شود برخی از ویژگی‌ها غیرفعال شده باشند تا بتوانند در سطح سری H510 ظاهر شوند. H510 PCH یک چیپست سطح پایه است در حالی که H470 یک محصول رده بالا به حساب می‌آید.

شاید دلیل اینکه ایسوس مادربردهای خود را به این روش می‌سازد، مربوط به موجودی‌های اضافی چیپست‌های قدیمی در انبار این شرکت است. از آنجایی که ممکن است مصرف کنندگان دیگر تمایلی به خرید محصولات قدیمی نداشته باشند، ایسوس با ارائه یک پلتفرم مدرن‌تر به PCH قدیمی فرصت مجدد می‌بخشد. استفاده مجدد از تراشه‌های قدیمی‌تر همچنین به این معنی است که تولیدکنندگان می‌توانند هزینه محصولات جدید خود را تا حد زیادی کاهش دهند، اما باید دید که آیا این مزیت‌های هزینه برای مصرف‌کنندگان نیز در نظر گرفته می‌شود یا اینکه ایسوس می‌خواهد قیمت‌گذاری خود را بر اساس سری H510 انجام دهد.

مطالب مرتبط:

امتیاز: 4.5 از 5 (2 رای)