راه های درمان الوپسی یا ریزش مو

  • توسط مدیر
  • سپتامبر 14, 2019
  • 0
الوپسی,ریزش مو

الوپسی را ریزش مو:

الوپسی یا ریزش مو :بیشتر در افرادی فکر می کنند که موهایشان ریزش زیادی دارد، در صورتی که همیشه اینطور نیست ، ریزش مو تا 100 عدد در روز امری طبیعی است، اما افرادی که مواهی بلندتری دارند بیشتر متوجه ریزش موهایشان می شوند و ترسشان بیشتر است اما آنچه که مشخص است موی بلند ببیشتر بر روی لباس و برس به چشم می آید.

این ریزش طبیعی است و حتی بعد از شستن نیز این ریزش دو برابر می شود، شستشوی زیاد از این جهت مناسب نیست که باعث تنک شدن مو می شود، اما اگر احساس می کنید موهایتان بیشتر از 100 عدد در روز میریزد میتوانید با روش های زیر ار ریزش آن ها جلوگیری نمایید:

روغن زیتون

برای جلوگیری از ریزش مو باید ده روز پی در پی سر را با روغن زیتون مالش داد و قبل از خواب آن را بست و خوابید، صبح پس از بیدار شدن با آب نیم گرم و شامپو شسته شود.

پسته

پوست پسته را بکوبید و با آب بجوشانید و صاف کنید، سر را با آن بشویید تا از ریزش مو جلوگیری کنید.الوپسی,ریزش مو

گزنه

جوشانده برگ و ریشه گزنه را گر با جوشانده آویشن شیرازی مخلوط کنید برای شستن موی سر و جلوگیری از ریزش آن ها بسیار مفید است.

مریم گلی

صد گرم مریم گلی (گلپوره) در یک لیتر آب ده دقیقه بجوشانید تا محلول شستشوی خوبی برای پوست موی سر، تقویت پیاز های مو، جلوگیری از الوپسی و یا پیدایش موی سر تهیه کنید.

همچنین در این پست بخوانید: طرز تهیه و نحوه استفاده چند کرم و ماسک خانگی

شاهی

اگر پوست موی س را با آب شاهی مالش دهید موها را تقویت کرده و از ریزش مو جلوگیری می کند.

گردو

برای جلوگیری از پوسته سر و ریزش مو، مرهم گردو بسیار مناسب است، طرز تهیه آن بدین صورت است که یک مشت شکوفه تازه درخت گردو را نیم ساعت در سیصد و پنجاه گرم پیه بی نمک بجوشانند و بپزند، بعد از نیم ساعت ظرف را از ریو شعله برداشته و محتوای آن را بکوبید تا مخلوطی یکسان به وجود بیاید، بعد آن را در ظرفی که از چینی و یا بلور باشد بریزید و در جای خشکی نگهداری نمایید، هر زمان نیاز بود به پوست سر بمالید تا به رفع خارش و پوست پوسته شدن سر کمک کند.الوپسی,ریزش مو

لیمو

لیمو سلول های پوست را تجدید می کند و موها را از ریزش باز می دارد و پوست سر را تقویت می کند.

آویشن

جوشانده غلیظ آویشن شیرازی برای شستن سر بسیار مفید است و موجب جلوگیری از ریزش موی سر و تقویت پیاز های آن می شود، اگر به صورت مدام استفاده شود، موی سر از نو می روید.

دم کرده 15 الی 30 گرم آویشن رقیق را می توان جانشین چای در صبح و عصر همراه با عسل مصرف کرد.

سنا

جوشانده سنا در سرکه به حدی که به قوام بیاید برای جلوگیری از الوپسی یا ریزش مو مفید است.

 

قبلی «
بعدی »

اکبر شاهبندری هستم،علاقمند به کارهای اینترنتی و مخصوصا وبگردی،در بین سایتها و گروه های اینترنتی مختلف جستجو میکنم و مطالب مورد علاقه خودم را در این وبسایت تحت عنوان مجله خبری تفریحی منتشر میکنم .

  • facebook
  • twitter
  • googleplus

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار