آموزش تهیه بلک ماسک و استفاده از آن

بلک ماسک


بلک ماسک یک نوع ماسک بسیار محبوب و معروف است و انواع آماده آن جهت خرید و تهیه از فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی وجود دارد. اما نوع خانگی به دلیل نداشتن مواد حساسیت زا ،نگهدارنده و مواد شیمیایی مناسب تر و سالم تر است. ضمن این که بلک ماسک قدرت پاکسازی بهتری نسبت به نمونه های آماده موجود در بازار دارد.
اگر پوستتان مستعد جوش یا حساس است، بلک ماسک را فقط در نقاطی که نیازمند پاکسازی است و جوش سر سیاه دارد، استفاده کنید و برای همه صورتتان استفاده نکنید. به دلیل اینکه همراه جوش های سر سیاه ،مو های کرکی صورت نیز کنده می شوند اگر نسبت به وکس یا اصلاح صورت حساسیت دارید و جوش می زنید، این ماسک را در یک نقطه از پوستتان امتحان کنید و اگر دچار جوش یا حساسیت نشدید، آنرا برای تمام پوست صورت استفاده کنید

مواد مورد نیاز برای تهیه بلک ماسک


دو قاشق غذا خوری پودر زغال فعال است .که زغال فعال را میتوانید به صورت قرص از داروخانه و یا به شکل پودر از عطاری ها تهیه کنید
و چهار قاشق ژلاتین، میزان ژلاتین باید دو برابر پودر زغال باشد
این دو را با هم مخلوط کنید و سپس حدود چهار قاشق غذا خوری آب جوش را در مخلوطتان ریخته و هم بزنید. غلظت آن باید شکل خمیری برسد. به دلیل وجود ژلاتین ، این ماسک سریع خشک میشود و قابل نگهداری نیست. پس ان را به اندازه مورد نیاز درست کنید و بلافاصله به پوستتان بزنید.
حدود بیست دقیقه طول میکشد تا بلک ماسک خشک شود. تا خشک شدن کامل آن صبر کنید و سپس از روی پوستتان آن را بکنید
بهتر است که در انتها صورتتان را با آب سرد بشویید تا منافذ پوست بسته شوند.

همچنین می توانید آموزش تهیه ماسک لایه بردار را در اینجا بخوانید

قبلی «
بعدی »

اکبر شاهبندری هستم،علاقمند به کارهای اینترنتی و مخصوصا وبگردی،در بین سایتها و گروه های اینترنتی مختلف جستجو میکنم و مطالب مورد علاقه خودم را در این وبسایت تحت عنوان مجله خبری تفریحی منتشر میکنم .

  • facebook
  • twitter
  • googleplus

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار