جشنواره گردوی تویسرکان در شهر تویسرکان

گردوی تویسرکان

جشنواره گردوی تویسرکان

هر سال پاییز که می شود مردمان سخت کوش تویسرکان تدارک برداشت محصول می بینند. این تدارک و جنب و جوش بیشتر به جشن و جشنواره ای شبیه است تا فعالیتی اقتصادی. آری زمان برداشت گردو فرا رسیده و حال و هوای تویسرکان شکل دیگری است.گردوی تویسرکان

گردو در تویسرکان فقط محصولی کشاورزی نیست بلکه عاملی است که در همه زوایای زندگی مردم رسوخ کرده و به عنصری فرهنگی و اجتماعی مبدل شده است. گردو در تویسرکان ارزش فرهنگی هم دارد علاوه بر ارزش اقتصادی. همه مردم در حال فعالیتند. نیزه، چولنگ، برک و سایر ابزار گردو تکانی را فراهم می کنند و جوانان ورزیده و کار بلد خود را برای تکاندن گردوها از فراز درختان سر به فلک کشیده آماده می کنند. یکی گردو می تکاند،یکی جمع می کند، یکی پوست گردو را جدا می کند و بچه ها هم در کنار این فعالیت ها بازی می کنند و شادند. خلاصه اینکه جشنی برپاست. مبادله و خرید و فروش گردو در همه جای شهر دیده می شود.گردوی تویسرکان

تویسرکان پایتخت طلای سبز است و در هر نقطه از این دیار که قدم بگذاری درخت گردو را خواهید دید. با توه به همین ظرفیت های فرهنگی و کشاورزی است که هر ساله در اواخر تابستان و اوایل پاییز جشنواره گردو در تویسرکان برگزار می گردد. در این جشنواره، جشن گردوتکانی،بازی های بومی و محلی،سمینارهای علمی و تخصصی، نمایشگاه های صنایع دستی و جشنواره های های پخت غذاهای محلی و سوغات دیده می شود. در تویسرکان علاوه بر گردو،بادام،سماق،آلو،سیب و … به وفور و با کیفیت عالی وجود دارد. اگر به خرید سوغات و صنایع دستی و طبیعت گردی علاقمندید، حتما یه تو یسرکان سفر کنید و از لذت ببرید. اینجا بزرگترین ذخیره گاه ژنوتیپی گردوی جهان است. اینجا بهشت غرب ایران است.

منبع:ویزیت ایران

عضويت در خبرنامه پاسينيک

براي عضويت در کانال تفريحي خبري پاسينيک کليک کنيد

لطفا در نشر دانسته هاي خود کوشا باشيد.چنانچه اين مطلب به نظر شما جالب و مفيد بود آن را از طريق شبکه هاي اجتماعي زير با دوستان خود به اشتراک بگذاريد.

قبلی «
بعدی »

اکبر شاهبندری هستم،علاقمند به کارهای اینترنتی و مخصوصا وبگردی،در بین سایتها و گروه های اینترنتی مختلف جستجو میکنم و مطالب مورد علاقه خودم را در این وبسایت تحت عنوان مجله خبری تفریحی منتشر میکنم .

  • facebook
  • twitter
  • googleplus

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار